Szukamy osób na miarę Macieja Frankiewicza

Już po raz szósty zapraszamy Was do uczestnictwa w Konkursie im. Macieja Frankiewicza. W tym roku zgłoszenia przyjmujemy od 20 marca do północy 20 kwietnia 2018 roku. Gala wręczenia Nagrody odbędzie się 16 czerwca w samo południe w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania.

Nagroda im. Macieja Frankiewicza jest dla młodych, którzy postrzegają Ojczyznę, jako wartość najwyższą i dlatego zasługują na miano Patriotów wolnej Polski. Nagroda ufundowana jest dla upamiętnienia postaci Macieja Frankiewicza – człowieka prawego serca, wielkiej odwagi i konsekwencji w działaniu. Nagroda im. Macieja Frankiewicza ma formę statuetki oraz nagrody pieniężnej (5 000 zł.).

Maciej Frankiewicz był założycielem Solidarności Walczącej, prowadząc świetnie zorganizowaną strukturę podziemną w Poznaniu w latach 80-tych ubiegłego wieku. Od 1994 roku związany z samorządem, pełnił funkcję Wiceprezydenta Miasta Poznania. To z jego inicjatywy Poznań został jednym z czterech miast gospodarzy EURO 2012. Bliski był mu sport, który sam czynnie uprawiał. Współtworzył największy w Polsce Poznań Maraton, który od 2009 roku nosi jego imię. Więcej na temat Macieja Frankiewicza, można przeczytać w tutaj.

Zgłoszenia można nadsyłać w tym miejscu.

Z dziennikarstwem byłem związany zanim osiągnąłem pełnoletność. Umiejętności nabywałem głównie dzięki własnej inicjatywie, ale też w lokalnych pismach. Od zawsze jestem zaangażowany w pomaganiu lokalnej społeczności. Zawsze dążę do tego, aby tworzone przeze mnie materiały były jak najwyższej jakości.

2018-03-20