Naprawa sygnalizacji świetlnej – znamy termin

Sygnalizacja świetlna przy moście drogowym uległa awarii. Nie działa inteligentny system. Niebawem rozpocznie się jej naprawa.

Umieszczając na naszej stronie film ukazujący obecne funkcjonowanie świateł podejrzewaliśmy, że sygnalizacja nie działa prawidłowo. Do takich wniosków doszedł redaktor Radosław Borowicki z Tygodnika Gazeta Szamotulska. Co ciekawe, dziennikarz postawił słuszną diagnozę – uszkodzenie pętli indukcyjnej, która odpowiadała za inteligentne sterowanie ruchem. Awarii uległa sygnalizacyjna od strony ulicy Mickiewicza (jadąc z kierunku strażnicy OSP). Dlatego Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich przełączył światła w tryb czasowy, taki jaki obowiązuje pod Szkołą Podstawową nr 2.

Uszkodzeniu uległa jedna z pętli indukcyjnych, w związku z czym sygnalizacja świetlna została przełączona na program czasowy i nie reaguje na pojawiające się na skrzyżowaniu pojazdy.odpowiada
zastępca dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, Kinga Hedrych

W środę burmistrz Mirosław Wieczór poinformował, że niedługo możemy spodziewać się jej naprawy. Spytaliśmy WZDW kiedy rozpoczną się prace i jak długo potrwają. W korespondencji z Zarządem Dróg poruszyliśmy również kwestię, jak będzie odbywało się sterowaniem ruchem na czas prowadzenia prac.
W piątek 16 marca zostaną podjęte prace naprawcze, ale obecnie nie można określić terminu ich zakończenia. Do czasu naprawy pętli indukcyjnej sygnalizacja świetlna będzie działać w programie czasowym.odpowiada przedstawiciel WZDW

To ostatnie zdanie jest o tyle ważne, że burmistrz Mirosław Wieczór napisał na swojej stronie: W związku z tym w najbliższych dniach zostanie przełączona w tryb awaryjny (światło żółte pulsacyjne). Zatem jak ostatecznie będzie to funkcjonować dowiemy się w piątek.

Tym niemniej dołączamy się do apelu burmistrza Wronek – zachowajcie szczególną ostrożność i miejcie uwagę na pieszych.

fot. Wrodron