Jest porozumienie w Amice

Dobiegły końca negocjacje pracowników Amiki z władzami firmy. Wszystkie strony złożyły podpisy pod porozumieniem gwarantującym podwyżki.

Wczoraj zakończyły się porozumieniem rozmowy dotyczące tematu wzrostu płac i zmian w systemie wynagradzania pracowników godzinowych Amica S.A. Porozumienie podpisali przedstawiciele pracodawcy, Związek Zawodowy oraz dodatkowo uczestniczący w całych rozmowach przedstawiciele pracowników.
Postanowiono, że od lipca 2018 roku stawka godzinowa wzrośnie o 1,20 zł. Począwszy od naliczanej za rok 2018 zlikwidowana zostanie premia roczna, a od lipca 2018 będzie ona wliczana do stawki miesięcznej w wysokości 5 procent i nie będzie uzależniona od wyniku finansowego firmy.

Dodatkowo w podpisanym przez wszystkie strony porozumieniu Pracodawca zagwarantował, że w 2019 roku zostanie dodane do stawki godzinowej 1,30 zł. Zastrzeżono, że podwyżkami mogą nie być objęte – po uzgodnieniu ze Związkiem Zawodowym – osoby wykorzystujące w sposób niewłaściwy zwolnienia chorobowe.

Tomasz Pietrzyk
rzecznik prasowy
Amica S.A.