Zarzuty wobec osób zatrzymanych w ZK [FILM]

Zarzuty usłyszeli członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, którzy mieli handlować narkotykami w Zakładzie Karnym we Wronkach podała Polska Agencja Prasowa.

Akcja służb we wronieckim więzieniu ma swój dalszy ciąg. Przypomnijmy, że zatrzymano łącznie 17 osób, w tym dwóch funkcjonariuszy Służby Więziennej. W rozmowie z Agencją, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Magdalena Mazur-Prus tłumaczyła, że przedmiotem śledztwa jest działalność zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się obrotem narkotykami na terenie Zakładu Karnego we Wronkach. W trakcie akcji służb we Wronkach wykorzystano m.in. specjalistyczne drony, przy pomocy których rejestrowano przebieg przeprowadzanych czynności.
W okresie od 20 do 22 grudnia 2017 r. wykonano czynności z udziałem łącznie 17 osób podejrzanych, w tym 14 osób to osadzeni w Zakładzie Karym we Wronkach, w Zakładzie Karnym w Koziegłowach i w Areszcie Śledczym w Poznaniu, dwóch podejrzanych to funkcjonariusze Służby Więziennej, a jedna osoba w przeszłości była osadzona w Zakładzie Karnym we Wronkach.powiedziała Mazur-Prus

15 podejrzanym przedstawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, która w okresie od stycznia 2009 do grudnia 2017 r. zajmowała się wprowadzaniem do obrotu na terenie Zakładu Karnego we Wronkach substancji psychotropowych i środków odurzających w ilości jednorazowo od 5 do 200 g, nie mniej jednak niż 1 kg w ciągu miesiąca, za kwotę 50 zł za 1 g.

Zarzuty usłyszeli także dwaj funkcjonariusze Służby Więziennej. Zarzuca się im popełnienie przestępstwa przekroczenia uprawnień w związku z wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających oraz przyjmowanie korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

Jak podaje PAP, czynności pod nadzorem Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, wykonują funkcjonariusze Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej CBŚP Zarządu w Poznaniu, przy udziale i współpracy funkcjonariuszy z Biura Spraw Wewnętrznych Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

Akcję służb na terenie wronieckiej jednostki wspierały jednostki CBŚP z Warszawy, Opola, Wrocławia, Gorzowa Wlkp. i Szczecina, a także KMP w Poznaniu.

via PAP, TVP Info, CBŚP