Szlachetna Paczka – weekend cudów za nami

Weekend cudów, emocji, wzruszeń… Brakuje słów, by opisać to, co działo się w magazynie Szlachetnej Paczki i w domach Rodzin, które w tym roku otrzymały pomoc – nagrodę za ich waleczność.

Od piątku wolontariusze ciężko pracowali w magazynie Szlachetnej Paczki, który w tym roku ponownie zagościł w świetlicy przy OSP Wronki. Wolontariusze z pomocą przyjaciół i pracowników wronieckiego przedszkola udekorowali świątecznie całą świetlicę. Magazyn zdobiły plakaty, wykonane przez uczniów Zespołu Szkół w Ostrorogu, które motywowały wszystkich do jeszcze większego wysiłku.

W naszym magazynie wciąż coś się działo, pojawiali się kolejni Darczyńcy z paczkami, przyjeżdżali przyjaciele, którzy użyczyli nam busów i innych środków transportu. Wszyscy witani ciastem i kawą oraz uśmiechami podekscytowanych wolontariuszy. Dla najmłodszych największą atrakcją była dodatkowa możliwość odwiedzenia strażnicy i obejrzenia wozów bojowych. To kolejny rok, w którym nie tylko większość wolontariuszy to strażacy, ale cała jednostka OSP Wronki wspiera akcję.

Trudno opisać tę wyjątkową atmosferę. Ogromne emocje i lekki strach towarzyszyły wolontariuszom, gdy pakowali prezenty dla Rodzin, które objęli opieką. Nie wiedzieli, jaka będzie reakcja domowników, czy wszystko się spodoba, czy sprawi radość, czy będzie spełnieniem marzeń i bodźcem do zmiany. A potem wracali i każdy od progu pytał „jak było?”, „co mówili?”, „jaka była reakcja?”. Wtedy zaczynały się opowieści o łzach wzruszenia, euforii, podziękowaniach i spontanicznych reakcjach najmłodszych.

Jesteśmy dumni, że po raz kolejny w naszym mieście udało się zorganizować tak duży projekt, jakim jest Szlachetna Paczka. Ponownie ogromną odpowiedzialność wziął na siebie Bartosz Hodrych, który został liderem rejonu, dzielnie wspierały go Patrycja Wilińska i Anna Domaciuk oraz pozostali wolontariusze. To oni połączyli Rodziny i Darczyńców, to oni dbali, by niesiona pomoc była mądrą pomocą, aby Rodziny otrzymały to, czego najbardziej potrzebują.

W imieniu wolontariuszy dziękujemy naszym rodzinom i przyjaciołom za pomoc przy organizacji tak dużego przedsięwzięcia. Firmom: Amica, Rafex, Toma-Bud, Concretdach, Hurtownia Jotmar. Ekipie Wronki Team. Podziękowania dzieci i młodzieży z Przedszkola nr 2 we Wronkach, Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, Zespołu Szkół w Ostrorogu, Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach, Szkoły Podstawowej nr 2 we Wronkach, Szkoły Podstawowej nr 3 we Wronkach. Gratulujemy Wam postawy i cieszymy się, że od najmłodszych lat chcecie pomagać innym.

Poniżej możecie zobaczyć naszą Paczkę w liczbach oraz jak wyglądał ten weekend oczami wolontariuszy.