Nie będzie centrum handlowego?

Działka mieszcząca się przy ulicy Mickiewicza, na której mogło powstać centrum handlowe wkrótce może zmienić właściciela.

Na popularnym serwisie ogłoszeniowym otodom.pl pojawiła się oferta sprzedaży działki zlokalizowanej przy ulicy Mickiewicza. Nieruchomość o powierzchni 12 300 m2 można kupić za bagatela 13 000 000 zł. Najprawdopodobniej jest to działka za sklepem ogrodniczym przy ulicy Mickiewicza. W przeszłości pojawiły się zapowiedzi, że może tam powstać centrum handlowe – jedno z dwóch, które miało powstać w sąsiedztwie ulicy Mickiewicza i dwóch największych firm działających we Wronkach.
Sprzedam działkę z wydanymi warunkami zabudowy pod park handlowy o powierzchni 6500 m2 parteru oraz 12 m wysokości zabudowy. Lokalizacja obok dwóch wejść do fabryki Samsung we Wronkach oraz obok parkingu na 300 samochodów. Możliwa zmiana warunków na zabudowę powyżej 2000 m sali sprzedażowej.pisze autor oferty

Z opisu wynika, że nie jest to działka zlokalizowana na obecnych „GS-ach”. W tym miejscu na rok 2018 zaplanowano budowę centrum handlowego. Według słów burmistrza Mirosława Wieczora, planowane są tam między innymi: Martes Sport, Rossmann, Happy House, Deichmann, KiK, RTV Euro AGD, CCC, Pepco i Stokrotka. Jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że jest to prywatna inicjatywa i w każdej chwili może zostać wstrzymana.

We wrześniu pytaliśmy Urząd Miasta i Gminy Wronki, w jaki sposób Gmina rozwiąże ewentualny problem zwiększonego natężenia ruchu drogowego na ulicy Mickiewicza, związanego z eksploatacją centrum handlowego przez użytkowników i czy Gmina poniesie jakiekolwiek koszty tej inwestycji?

Budowa Centrum Handlowego przy ul. Mickiewicza jest inwestycją planowaną przez prywatnego inwestora. Na tym etapie nie znamy szczegółowych zamierzeń związanych z jego funkcjonowaniem.
Gmina Wronki w żaden sposób nie będzie partycypowała w kosztach budowy i późniejszej działalności planowanego Centrum Handlowego przy ul. Mickiewicza. Nasza rola w tym przypadku ogranicza się wyłącznie do przeprowadzenia niezbędnych procedur związanych z inwestycją.
Inwestor może prowadzić działalność gospodarczą w dowolnym miejscu, jeśli działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i przeznaczeniem terenu. Na naszej stronie internetowej znajduje się specjalna zakładka, w której wskazujemy tereny przeznaczone pod inwestycje.odpowiada Tobiasz Chożalski, inspektor ds. komunikacji społecznej

fot. otodom.pl