Brak chętnych do kierowania WOSiR-em

W tym roku nie dojdzie do powstania Wronieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Radni na najbliższej sesji mają wycofać decyzję o jego powstaniu.

Próba utworzenia we Wronkach instytucji zajmującej się szeroko rozumianym sportem zakończy się fiaskiem. Podczas kolejnej sesji Rady Miasta i Gminy Wronki rajcowie mają odwołać swoją decyzję o powstaniu Wronieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jest to skutek braku rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora tejże instytucji. Do Ratusza nie wpłynęła żadna kandydatura. A WOSiR bez osoby kierującej funkcjonować nie może.

Możliwe, że brak chętnych osób do zarządzania Ośrodkiem spowoduje dopracowanie projektu przez jego pomysłodawców. Może wtedy potencjalny dyrektor chętniej zgłosi swoją kandydaturę. Z drugiej strony prawo w kwestii konkursów na urzędnicze stanowiska jest bezlitosne i tylko nieliczni spełniają wymagane kryteria. Osoby, które posiadają potrzebne kwalifikacje i doświadczenie do zarządzania WOSiR-em znajdą lepiej płatną pracę w sektorze prywatnym.