Kibice Legii narozrabiali w drodze do Szczecina

Okoliczna policja interweniowała na dworcu kolejowym we Wronkach. Część kibiców warszawskiej Legii w drodze na mecz do Szczecina zachowywała się bardzo agresywnie.

W niedzielę, 5 listopada, policjanci otrzymali zgłoszenie, że pociągiem jadącym w kierunku Szczecina podróżuje agresywny mężczyzna. Jednak po zatrzymaniu się składu we Wronkach okazało się, że pociągiem jadą fani Legii Warszawa, która tego dnia mierzyła się z Pogonią Szczecin na wybrzeżu. Część z nich zaczęła utrudniać pracę funkcjonariuszy, zabezpieczających przejazd oraz kierownikowi pociągu.
Na miejscu okazało się, iż pociągiem porusza się grupa kilkudziesięciu kibiców, którzy utrudniali policjantom wykonywanie czynności służbowych oraz zachowywali się agresywnie w stosunku do kierownika pociągu. Dwaj policjanci wyprowadzili z pociągu najbardziej agresywnych kibiców. Z uwagi na agresywne zachowania oraz dużą liczbę osób biorących udział w interwencji, policjanci na miejsce wezwali do pomocy inne patrole.informuje portal mojeWronki.pl mł.asp. Sandra Chuda z KPP Szamotuły

Część kibiców pozostała na dworcu kolejowym i odjechała z Wronek kolejnym pociągiem. Ich przejazd zabezpieczyła grupa policjantów z Oddziałów Prewencji Policji w Poznaniu. W trakcie interwencji zatrzymany został jeden z mężczyzn (21-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego), podejrzany o znieważenie słowami wulgarnymi policjanta, a także o posiadanie narkotyków. Po wytrzeźwieniu 21-latek usłyszał zarzuty za powyższe czyny. Sprawę wyjaśnia wroniecka dochodzeniówka.