Akcja Znicz – rekordzista wpadł we Wronkach

Policja podsumowała akcję Znicz. Na szczęście obyło się bez poważnych zdarzeń drogowych. Służby odnotowały głównie kolizje oraz kierujących pod wpływem alkoholu.

W tym roku akcja Znicz trwała 7 dni, od 27 października do 2 listopada. W tych dniach na drogach było więcej niż na co dzień policjantów. Na terenie powiatu szamotulskiego przebiegła na szczęście bez poważnych zdarzeń drogowych. Policjanci zatrzymali trzy osoby, które kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości.
Podsumowując działania, można zauważyć, że na drogach powiatu w tym roku było w miarę spokojnie. Policja nie odnotowała żadnego wypadku drogowego. Nie obyło się jednak bez drobnych stłuczek oraz kolizji. Takich zdarzeń było 26.

Policjanci zatrzymali też trzy osoby, które kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości. Rekordzista wpadł we Wronkach. 1 listopada, wieczorem na ulicy Bolesława Chrobrego we Wronkach, policjanci z patrolówki zatrzymali do kontroli mieszkańca gminy Obrzycko, który kierował samochodem. Mężczyzna miał 2,18 promila alkoholu w organizmie.

W sprawie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości prowadzone jest postępowanie, a kierowcy grozić może nawet kara więzienia.

via mł. asp. Sandra Chuda / KPP Szamotuły