Wszystkich Świętych w gminie Wronki

Uroczystość Wszystkich Świętych, którą w Kościele katolickim obchodzimy 1 listopada, jest czasem wspominania tych, którzy żyli na ziemi, wypełniając Bożą wolę. Wierni modlą się tego dnia za wstawiennictwem nie tylko osób uznanych oficjalnie za świętych i błogosławionych, ale także wiernych zmarłych, którzy osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie.

Oczywiście oprócz radosnego aspektu świętowania tego, że dla każdego z nas zostało przygotowane miejsce w niebie, myślimy o tych, którzy do Boga odeszli przed nami – naszych bliskich, znajomych, osobach, które szanowaliśmy. A Kościół w liturgii wspomina ich 2 listopada, w Dzień Zaduszny.
Tradycją jest nawiedzanie w tym czasie cmentarzy i modlitwa za zmarłych. Na cmentarzach są odprawiane nabożeństwa, alejkami przechodzą procesje.

Poniżej znajdziecie godziny mszy świętych oraz nabożeństw na cmentarzach, które będą odprawiane w naszej gminie. A także inne wydarzenia towarzyszące uroczystości Wszystkich Świętych w naszej okolicy.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Katarzyny we Wronkach
31 października – Dzieci zapraszamy na Bal wszystkich świętych, o godz. 18.30 Msza św. w kościele oo. Franciszkanów, następnie procesja Wszystkich Świętych do naszego kościoła i około 19.30 balik dla dzieci. Dzieci prosimy, aby przebrały się za świętego.
Msze święte 1 listopada – 7:00, 9:00, 10:30
Cmentarz komunalny – 12:00
Cmentarz parafialny – 14:00

W dniu Wszystkich Świętych przed wejściami na cmentarz członkowie Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań zbierać będą ofiary na odnowienie nagrobków Powstańców Wielkopolskich.
Msze święte 2 listopada – 8:00, 10:00, 17:00, 18:30
Klasztor oo. Franciszkanów we Wronkach
Msze święte 1 listopada – 7:30, 9:30, 11:30

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Urszuli Ledóchowskiej we Wronkach
31 października – młodzież zaprasza na Wieczornicę, która odbędzie się o godz. 19.00
Msze święte 1 listopada – 8:00, 9:30, 11:00
Msze święte 2 listopada – 8:00, 16:30, 18:00, pół godziny przed każdą mszą różaniec w intencji zmarłych
tego dnia w parafii będzie trwała całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

Parafia Rzymskokatolicka pw. Chrystusa Króla w Chojnie
Msze święte 1 listopada w kościele – 9:00, na cmentarzu – 14:00
Msze święte 2 listopada w kościele – 9:00, 17:00
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Krzyża i św. Mikołaja Sanktuarium Krzyża Świętego w Biezdrowie
31 października – Orszak Świętych. o godz. 17.00 msza św., następnie procesja na cmentarz, powrót do świetlicy na wspólny posiłek. Prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom przygotować się do tej radosnej uroczystości.
Msze święte 1 listopada – w kościele 7:30, na cmentarzu 13:00, w kaplicy na cmentarzu w Wartosławiu – 10:30
Msze święte 2 listopada – w kościele 10:30, 18:00, w kaplicy na cmentarzu w Wartosławiu 16:30