Uwaga na potencjalnego włamywacza – policja prosi o kontakt

Na stronie Hejted: Wronki pojawił się wpis ostrzegający przed możliwym włamywaczem. Zakapturzona osoba ma grasować popołudniami i próbuje forsować zamki w drzwiach.

W czwartek na platformie Hejted: Wronki zamieszczono informację ostrzegającą mieszkańców Wronek przed włamywaczem. Złodziej ubrany na czarno, z kapturem na głowie miał przy pomocy wytrychu pokonywać zamki w drzwiach.

Chciałbym ostrzec wszystkich mieszkańców Wronek, zwracając szczególną uwagę na osiedle Borek. Od pewnego czasu grasuje złodziej, próbujący się włamywać do mieszkań w godzinach popołudniowych. Energicznie szarpie za klamkę, wkłada wytrych do zamka. Ubrany w czarną odzież, założony kaptur. Proszę o zachowanie szczególnej ostrożności! Sprawa została zgłoszona na policję.
Zapytaliśmy Policję o tę sprawę. W odpowiedzi młodsza aspirant Sandra Chuda poinformowała nas, że w piątek rano, wronieccy policjanci zatrzymali osobę podejrzewaną o włamanie. Jeszcze nie postawiono mu zarzutów. Jednak oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach zasugerowała, że obie sprawy mogą mieć ze sobą związek.

Policja prosi osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat możliwych prób włamania, o których mowa na Hejted: Wronki o kontakt z Komendą Policji we Wronkach lub poprzez numer 997. Możliwe, że to ta sama osoba, jednak aby to ustalić, potrzebni są świadkowie.