Gmina pochwaliła się inwestycjami drogowymi

Samorząd wroniecki pochwalił się oddaniem do użytku drogi, łączącej Krasnobrzeg z Mokrzem. Blisko 2,5-kilometrowy odcinek jest najdłuższą drogą wybudowaną przez Gminę w tej kadencji.

Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu z dziennikarzami, burmistrz Mirosław Wieczór pochwalił się niedawno zakończoną inwestycją. Droga między Mokrzem a Krasnobrzegiem jest najdłuższą wybudowaną przez Gminę w tej kadencji. Dodatkowo niekryjący dumy burmistrz pochwalił się, że dzięki tej inwestycji, samorządowi udało się wybudować w tej kadencji ponad 11 kilometrów dróg. Oprócz spotkania na nowo powstałej drodze, burmistrz zaprosił dziennikarzy do Ratusza na okolicznościowy tort z tej okazji. Zapłonęły na nim świeczki w postaci liczby „11”, symbolizującej kilometry wybudowanych lub wyremontowanych dróg przez Gminę w tej kadencji.

Oddajemy dzisiaj do użytku najdłuższą drogę, którą w tej kadencji udało nam się zrobić. Ma ona 2 kilometry i 240 metrów. Łącznie w tej kadencji udało nam się wybudować ponad 11 tysięcy metrów dróg. Myślę, że pod tym względem jesteśmy wyjątkowym samorządem, który realizuje wyjątkowo wiele inwestycji drogowych i również inwestycji jeśli chodzi o chodniki. Przez te trzy lata udało nam się wykonać ponad 6 tysięcy metrów chodników.mówił na spotkaniu z dziennikarzami burmistrz Mirosław Wieczór
Koszt budowy drogi Krasnobrzeg-Mokrz wyniósł 1 861 056,95 złotych z czego dofinansowanie z Samorządu Województwa Wielkopolskiego wyniosło 577 500,00 złotych. Jak zauważył Wojciech Stelmaszyk z Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Szamotułach, wykonawca dróg na terenie gminy, w tym tej do Mokrza, pogoda sprzyja pracom. Do końca roku mają zostać oddane kolejne 2 kilometry dróg. Największa z inwestycji – budowa tzw. Wielkiej Drogi w Chojnie już jest realizowana.

Chciałbym podziękować panu burmistrzowi, jego współpracownikom, pani Marlenie za dobrą współpracę. Za maksymalne zaangażowanie, za pomoc, życzliwość i wsparcie. Dzięki temu w tak szybkim tempie ta robota została wykonana. Tak mi się tutaj spodobało, że wystartowaliśmy do kolejnego przetargu – na budowę drogi w miejscowości Chojno Młyn, który wygraliśmy. Do końca listopada powinniśmy skończyć.powiedział Wojciech Stelmaszyk

Gmina Wronki w tym roku przebuduje sześć odcinków dróg o łącznej długości 2 192 metrów. Najdłuższa z nich tzw. Wielka Droga to odcinek 1000 metrów. Pozostałe to: droga gminna w Samołężu na odcinku 698 m, ul. Kameliowa na odcinku 65 m, odnoga ul. Nowowiejskiej na odcinku 61 m, droga na os. Staszica na odcinku 100 m i droga gminna w Popowie na odcinku 268 m.


fot. Jarosław Mikołajczak

Przedstawiamy także wykaz inwestycji drogowych na terenie Miasta i Gminy Wronki zrealizowany w latach 2015-2017*.

DROGI – 11 242 m
ul. Dworcowa, ul. Lipowa, ul. Leśna, ul. Polna, ul. Młodych w Nowej Wsi, os. Borek, ul. Słoneczna, ul. Rzeczna, ul. Sadowa, ul. Kasztanowa w Nowej Wsi, ul. Cienista (droga śladowa), Obelzanki, Popowo, Oporowo Huby, Szklarnia – Popowo, Wartosław – Biezdrowo Huby, Wierzchocin – Bielejewo, Rzecin (droga śladowa), Stróżki (droga śladowa), ul. Brzoskwiniowa, ul. Topolowa w Nowej Wsi, ul. Szkolna (za muzeum), Mokrz – Krasnobrzeg.

CHODNIKI – 6 248,5 m
ul. Dworcowa, ul. Lipowa, ul. Grabowa, ul. Topolowa, ul. Łąkowa, ul. Polna, ul. Leśna, ul. Morelowa, ul. Jaworowa, ul. Rolna, os. Słowackiego, os. Borek, ścieżka pieszo-rowerowa do kładki, ścieżka pieszo-rowerowa ul. Leśna, al. Wyzwolenia, os. Borek, ul. Łowiecka, ul. Szkolna w Nowej Wsi, ul. Gajowa, ul. Łąkowa, ul. Brzoskwiniowa, Chojno.

* – dane pochodzą z Urzędu Miasta i Gminy Wronki