Tragedia w Piotrowie. Nie żyje 4 wronczan

Do tragicznego wypadku doszło w Piotrowie. W zderzeniu dwóch samochodów zginęły cztery osoby, mieszkańcy Wronek.

Do tragedii doszło w piątek rano na drodze wojewódzkiej nr 182 na odcinku między Piotrowem a Klempiczem. Zderzyły się dwa samochody. Zginęły cztery osoby jadące oplem. Mł. asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach potwierdza, że ofiarami są mieszkańcy Wronek w wieku od 50 do 75 lat.

Piotr Wochelski z Prokuratury Rejonowej w Szamotułach przekazał w rozmowie z TVN24, że byli to członkowie jednej rodziny. Autem podróżowało dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Najprawdopodobniej jechali nad morze na wakacje. W pojeździe podróżował również pies.
21-letni kierowca BMW, mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, trafił do szpitala. Pojazdy jechały w przeciwnych kierunkach. Najprawdopodobniej doszło do zderzenia czołowego. Jak podaje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji jedną z przyczyn mogła być nadmierna prędkość.

 

Droga w dalszym ciągu jest zablokowana. Policja zorganizowała objazdy. Na tę chwilę nieznana jest przyczyna wypadku. Na miejscu zdarzenia pracuje prokuratura, a także pojawić się ma biegły z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych.

fot. Andrzej Borowiak / KWP Poznań