Uwaga na grupę Romów

Podejrzana grupa pięciu osób narodowości romskiej próbowała okraść mieszkańca Jasionny. Oszuści działają pod przykrywką sprzedaży dywanów i koców.

We wsi Jasionna widziano samochód marki Renault, najprawdopodobniej jest to scenic o kolorze granatowym. W pojeździe poruszać się ma pięć osób narodowości romskiej. Mieszkańca Jasionny próbowali okraść sprzedając dywany i koce.

Do domu seniora (mieszkańca gm. Wronki) przyjechały osoby najprawdopodobniej narodowości romskiej, które oferowały przedmioty do sprzedaży. Zgłaszający twierdził, iż osoby te mogły chcieć go oszukać. Do przestępstwa jednak nie doszło, gdyż zauważyli młodą dorosłą osobę w rejonie posesji i wycofali się. Osoby te poruszały się samochodem marki Renault Scenic koloru granatowego. Policjanci przeprowadzili rozmowę ze zgłaszającym, a także sprawdzają okoliczne miejscowości.informuje mł.asp. Sandra Chuda z KPP Szamotuły
Policja potwierdza, że trwają czynności mające na celu zlokalizowanie tych osób. W razie zauważania takich osób prosimy o kontakt pod 997.