KIEROWCO… włącz ostrożność [WIDEO]

Trwa długi weekend sierpniowy. Właśnie dlatego – ku przestrodze – Policja opublikowała film, dotyczący bezpieczeństwa na drogach powiatu szamotulskiego.

Z analizy danych statystycznych wynika, iż od początku roku do końca lipca na terenie powiatu szamotulskiego doszło w sumie do 597 zdarzeń drogowcyh. Większość z tych zdarzeń to kolizje drogowe (571). Odnotowaliśmy również niebezpieczne wypadki (26), w których w poważnych obrażeń doznało w sumie 41 osób, z czego aż 11 osób zmarło (w tym samym okresie ubiegłego roku, w wyniku wypadków, śmierć poniosły 4 osoby).

Najczęstszą przyczyną wypadków, zaistniałych na terenie powiatu, była nadmierna prędkość (9) oraz nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu (7).
Mając na uwadze zbliżający się dlugi weekend oraz związany z tym wzmożony ruch pojazdów na drogach, apelujemy o zachowanie ostrożności podczas kierowania pojazdami. Ostrożność powinni również zachować piesi, gdyż jak pokazują statystyki, czasem i oni nie są bez winy w przypadku zdarzeń na drogach.

Poniżej prezentujemy film, dotyczący zdarzeń na drogach naszego powiatu oraz analizę zdarzeń na drogach za okres styczeń-lipiec 2017.

(zdjęcia użyte w filmie zostały wybrane losowo spośród zdjęć ze zdarzeń zaistniałych na terenie powiatu szamotulskiego, mapy województwa oraz powiatu pochodzą ze strony wikipedia.org)

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach