Zimny wicemistrzem Europy! [WIDEO]

0.12 sekundy zabrakło Tymoteuszowi Zimnemu do złotego medalu Mistrzostw Europy U20. We włoskim Grosseto wronczanin wywalczył krążek z srebrnego kruszcu.

Wynik 46.04 dał zawodnikowi szamotulskiej Baszty drugi najlepszy wynik na kontynencie w jego kategorii wiekowej. Włoch Vladimir Aceti, z którym Tymoteusz przegrał rywalizację o najcenniejszy krążek, osiągnął czas 45.92. Na trzecim miejscu uplasował się Belg Jonathan Sacoor.

Nasz reprezentant osiąga czas 46.04, co jest jego nowym rekordem życiowym. Polski sprinter startował z ósmego toru i od początku musiał uciekać rywalom. Tymek od początku poszedł bardzo mocno i jeszcze na 200 metrze miał sporą przewagę. Jednak ostatecznie nasz zawodnik kończy bieg na wspaniałym drugim miejscu.relacjonuje serwis latleci.pl

Dla wronczanina osiągnięty wynik to poprawienie swojego rekordu życiowego. Zimny biegł po 8. torze, jak podaje Polski Związek Lekkiej Atletyki w tabelach wszechczasów ustępuje tylko mistrzowi świata Tomaszowi Jędrusikowi 45.27. Jędrusik jest juniorskim rekordzistą Polski na dystansie 400 m, jego czas nie został pobity od 1988 roku.