Bawili się na Święcie Sportu i Młodości [FOTO]

W miniony weekend na stadionie imienia Wiesława Chojana we Wróblewie odbyło się tradycyjne Święto Sportu i Młodości. Dwudniowa impreza zgromadziła sympatyków sportu oraz dobrej zabawy.

Pierwszego dnia odbył się turniej piłkarskich drużyn sześcioosobowych. Triumfatorem rozgrywek w turnieju został zespół Amwi w składzie: Adrian Wieczorek, Jacek Góral, Mariusz Zastróżny, Mariusz Chojan, Patryk Starzonek, Daniel Łuczak, Bartłomiej Biedziak. Pokonali oni w finale drużynę Amiki wynikiem 4:3. Trzecie miejsce zdobyła drużyna Kamili Dobrojewo. Rywalizowano także w strzelaniu z wiatrówki oraz w celności strzałów do ponumerowanej bramki. Wyniki poniżej. Sobotę zwieńczyła wieczorna zabawa taneczna. Uczestnicy bawili się przy akompaniamencie zespołu Dario Redi.
Następnego dnia odbył się turniej, już na pełnowymiarowym boisku. Na zaproszenie Czarnych stawiły się drużyny: Orzeł Łowyń, LKS Baborówko i Nałęcz Ostroróg. Do ostatniej kolejki rozgrywek nie było wiadomo, kto zwycięży w tym turnieju. Ostatecznie to drużyna gospodarzy z Wróblewa odniosła triumf, wyprzedzając drużynę Orła Łowyń (obie drużyny zdobyły po 7 punktów). Trzecie miejsce zajęła drużyna LKS-u Baborówko, a czwarte Nałęcz Ostroróg. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marek Redlarski, a bramkarzem Karol Nowak. Tego dnia również rywalizowano w konkursach. Dodatkowo odbył się plażowy turniej siatkarskich duetów kobiet i mężczyzn.

Z zaproszenia na festyn skorzystali także: starosta Józef Kwaśniewicz oraz burmistrz Mirosław Wieczór. Włodarz Wronek wręczył statuetkę z okazji 70-lecia istnienia klubu LKS Czarni Wróblewo. Imprezę zorganizował wróblewski klub oraz Wroniecki Ośrodek Kultury. W imieniu organizatorów dziękujemy za przybycie oraz wysoką frekwencję. Zgromadzonym gościom, zawodnikom za zawziętą rywalizację i duch gry fair play dziękujemy za zaangażowanie. Nic więcej nie pozostaje, tylko zaprosić na kolejną edycję, która odbędzie się za rok.

1 dzień
Turniej drużyn sześcioosobowych:
1. Amwi
2. Amica
3. Kamile Dobrojewo

Strzelanie z wiatrówki:
1. Ireneusz Biedziak
2. Przemysław Biedziak
3. Jacek Góral

Strzelanie do ponumerowanej bramki:
1. Jacek Góral
2. Radosław Rosa
3. Maksymilian Biedziak
Adrian Wieczorek

2 dzień
Otwarty turniej piłki nożnej
1. Czarni Wróblewo
2. Orzeł Łowyń
3. LKS Baborówko
4. Nałęcz Ostroróg

Strzelanie z wiatrówki:
1. Ireneusz Biedziak
2. Franciszek Baranek
3. Marek Cichy

Strzelanie do ponumerowanej bramki:
1. Radosław Rosa
2. Bartłomiej Roda
3. Jacek Góral

Turniej siatkarskich dwójek mężczyzn
1. Dawid Obrembalski i Wojciech Sobek
2. Hubert Dembski i Grzegorz Roszak
3. Maksymilian Biedziak i Daniel Januszak

Turniej siatkarskich dwójek kobiet
1. Martyna Pajor i Julia Citkowska

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do fotogalerii
Bramy straży pożarnej ponownie otwarte