Przepił łupy z kradzieży

Wroniecka policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o kradzież pieniędzy z domu mieszkanki gminy. Zatrzymany, korzystając z dobrego serca kobiety, ukradł jej kilkaset złotych i całość wydał na alkohol.

Wroniecka dochodzeniówka wyjaśnia sprawę kradzieży na kwotę 750 zł. W poniedziałek policjanci z wronieckiego Komisariatu Policji otrzymali zgłoszenie od mieszkanki gminy. Kobieta powiadomiła funkcjonariuszy, że znany jej mężczyzna ukradł jej z domu 750 zł. Jak wynika z ustaleń policji, dobroduszna pani wpuściła go do swojego mieszkania i poczęstowała jedzeniem. Podejrzewany miał wykorzystać jej nieuwagę i ją obrabował z gotówki.

Mężczyzna był znany policjantom. Dzielnicowy wspólnie z patrolowcem pojechali do domu podejrzewanego o kradzież. Podczas pierwszej próby zatrzymania nie zastali go w miejscu zamieszkania. Po krótkim czasie funkcjonariusze podjęli ponowną próbę zatrzymania mężczyzny. Tym razem zauważyli 35-latka w ogrodzie. Mężczyzna chciał schować się w zaroślach, jednak jego próba ukrycia się była nieskuteczna.informuje sierż. sztab. Sandra Chuda oficer prasowa KPP Szamotuły
35-latek po zatrzymaniu przyznał, że zabrał kobiecie pieniądze. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami wyjawił, że wszystko stracił na alkohol. Zatrzymany trafił do Komisariatu Policji we Wronkach, gdzie usłyszał zarzut kradzieży. Postępowanie w sprawie prowadzi wroniecka dochodzeniówka. Mężczyźnie gminy grozi do 5 lat więzienia.

via KPP Szamotuły / sierż. sztab. Sandra Chuda