Dzień Dziecka na Zamościu [FOTO]

Pochmurny poranek, 10 czerwca, szybko zmienił się w słoneczny dzień, w którym na osiedlowym boisku zorganizowany został festyn dla dzieci.

Tradycyjnie festyn rozpoczął się meczem piłkarskim drużyny dzieci z Domu Dziecka w Słońcu, z Lipnicy z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 1, im. Janusza Korczaka we Wronkach. Górą w meczu byli piłkarze z Lipnicy, którzy warunkami fizycznymi zdecydowanie przewyższali gospodarzy. Nie wynik jednak, ale dobra zabawa i gra fair-play liczyły się w tym meczu. Młodzi piłkarze obydwu drużyn zostali obdarowani przez radnego Miasta i Gminy Wronki -Jerzego Śmiłowskiego pamiątkowymi pucharami, kwiatami dla opiekunów oraz dyplomami i drobnymi upominkami, ufundowanymi przez Urząd Miasta i Gminy Wronki.
Sporą atrakcją tej części imprezy był barwny pokaz musztry paradnej w wykonaniu prawie sześćdziesięcioosobowej grupy wronieckich mażoretek „Miraż”. Mażoretki Miraż to aktualne mistrzynie Polski, które na majowych Mistrzostwach Polski Mażoretek  w Kędzierzynie-Koźlu potwierdziły swoją klasę i już po raz kolejny zdobyły tytuł Mistrza Polski. Po popisach piłkarzy i występie mażoretek, przyszedł czas na indywidualne zmagania dzieci, które przyszły bawić się na festynie, zorganizowanym z okazji ich święta. Dla milusińskich organizatorzy przygotowali szereg konkurencji. Radny, a jednocześnie prezes Błękitnych Zamość, Tomasz Cyran prowadził konkurencje w toczeniu piłki, a Tobiasz Chożalski, inspektor ds. komunikacji społecznej UMiG Wronki, nadzorował rzuty piłką do kosza. Wiele innych konkurencji sprawnościowych oferowali milusińskim pozostali członkowie Zarządu Osiedla Zamość: Waldemar Andrzejewski, Ernest Frankowski, Sebastian Duks i Damian Zastróżny. Wszystkie dzieci, biorące udział w zabawach, zostały obdarowane upominkami przez przewodniczącego Zarządu Osiedla Zamość, Jacka Janickiego i Wiolettę Kozłowską, kronikarkę Zarządu Osiedla.

W innej części boiska wroniecka grupa rekonstrukcyjna „ASG Szara Piechota” prezentowała swoje uzbrojenie, a dzieci mogły wypróbować swoje umiejętności na strzelnicy sportowej. Na ulicę Dębową we Wronkach, która sąsiaduje z boiskiem piłkarskim, podjechała również kawalkada wozów bojowych, która w godzinach wieczornych przy wronieckiej kładce uczestniczyła w widowisku historycznym zorganizowanym przez Wronieckie Stowarzyszenie Historyczne „Historica”. Festynowi na Zamościu towarzyszyła słoneczna pogoda, więc gdy na boisko osiedlowe przyjechał wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej we Wronkach, dzieci mogły w pełni korzystać z atrakcji przygotowanych przez strażaków. Mali pasjonaci strażaccy siadali za kierownicą wozu bojowego, mogli założyć hełm strażacki lub chłodzić się w strumieniach wody tryskającej z kurtyny wodnej.

Tradycyjnie też podczas zamojskiego festynu prowadzona była zbiórka nakrętek dla wymagającej rehabilitacji Zuzi Kaszkowiak z Popowa. Z kolei członkowie wronieckiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce prowadzili zbiórkę karmy i koców dla bezdomnych zwierząt.

Dzieci, dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, mogły do woli korzystać z szaleństw na zamkach dmuchanych lub zmierzyć się w pokonywaniu toru przeszkód w alko lub narkogoglach.
Animatorzy z Wronieckiego Ośrodka Kultury prowadzili z dziećmi warsztaty twistowania, malowania twarzy czy puszczania baniek mydlanych. Tłumy dzieci, a wraz z nimi również zainteresowani rodzice ustawiali się w długich kolejkach do fotobudki, w której można było wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia z imprezy.
Oczywiście z możliwości wykonania takiego, okolicznościowego zdjęcia nie mógł nie skorzystać również, goszczący na tej imprezie, wiceburmistrz Wronek, Robert Dorna. Oprócz atrakcji dla ducha, o atrakcje dla ciała zadbał Hotel Olympic i sklepik Missa Smaków, a wszyscy uczestnicy festynu mogli gasić pragnienie wodą mineralną, przygotowaną przez Przedsiębiorstwo Komunalne we Wronkach.
Zwieńczeniem festynu z okazji Dnia Dziecka była zabawa taneczna dla wszystkich, którzy pojawili się na festynie.
Zarząd Osiedla Zamość dziękuj wszystkim, którzy pomagali przy organizacji festynu.

Na szczególne podziękowania zasłużyli:
– Urząd Miasta i Gminy Wronki;
– Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Wronki;
– Wroniecki Ośrodek Kultury;
– Przedsiębiorstwo Komunalne we Wronkach;
– Ochotnicza Straż Pożarna we Wronkach;
– Wronieckie Stowarzyszenie Historyczne „Historica”;
– ASG „Szara Piechota” z Wronek;
– Hotel „Olympic” we Wronkach;
– sklepik Missa Smaków z Wronek;
– firma „Stemplodruk” Sławomira Winnickiego;
– kwiaciarnia „Iwona” Iwony Ciesielczyk.