Majówka wronieckich policjantów

Miniona majówka to też czas wzmożonej pracy funkcjonariuszy policji. Wronieccy stróże prawa odnotowali kilka interwencji oraz nałożyli kilkanaście mandatów karnych.

Od 1 do 3 maja na terenie miasta oraz gminy Wronki policjanci przeprowadzili w sumie 10 interwencji w związku z otrzymanymi zgłoszeniami. Osiem z nich zaistniało na terenie miasta, dwa na terenie gminy.

Zgłoszenia, dotyczące zdarzeń zaistniałych na terenie miasta, dotyczyły między innymi zakłócania spokoju i porządku publicznego, nietrzeźwej osoby leżącej w miejscu publicznym, awantury, uszkodzenia mienia.
Zdarzenia, zaistniałe na terenie gminy, to kolizja drogowa oraz zatrzymanie nietrzeźwego kierującego (obydwa zdarzenia miały miejsce w Nowej Wsi).
Policjanci z Komisariatu Policji we Wronkach, w dniach 30 kwietnia do 3 maja nałożyli w sumie 28 mandatów karnych za popełnione wykroczenia. Były to głównie mandaty tzw. porządkowe, nałożone w związku z popełnieniem wykroczeń, polegających na przykład na zakłócaniu spokoju/porządku publicznego lub spożywania alkoholu w miejscu zabronionym.odpowiada oficer prasowa przy KPP Szamotuły, sierż.sztab. Sandra Chuda

Nałożonych mandatów mogło być więcej. Powyższe dane dotyczą tylko i wyłącznie funkcjonariuszy z Komisariatu Policji we Wronkach. Jak informuje nas sierż.sztab. Sandra Chuda, w celu zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie trwających Dni Wronek, do służby na terenie miasta skierowani byli również policjanci z Szamotuł.