Polki ze srebrem! Janowicz poprawiła rekord życiowy

Reprezentacja Polski w składzie Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Adrianna Janowicz, Justyna Święty srebrnymi medalistkami nieoficjalnych mistrzostw świata sztafet w Nassau. W biegu 4×400 uległy tylko Amerykankom.

Polki od początku goniły czołówkę stawki, w pewnym momencie były nawet piąte. Będąca na trzeciej zmianie Adrianna Janowicz dokonała świetnej zmiany pałeczki z Igą Baumgart i mądrze gospodarowała siłami. Jej bieg pozwolił na ostatniej prostej nawet na zbliżenie się do Brytyjki i Jamajki.
Wronczanka wykonała świetną robotę dla Justyny Święty, tym biegiem poprawiła swój rekord życiowy z 53.99 (inne źródło podaje 53.43) na 52.81. Liderka naszej sztafety pobiegła wspaniale, rozsądnie gospodarując siłami, pełnię możliwości pokazując dopiero na ostatnich metrach. To tam, tuż przed metą, Święty minęła całkowicie zaskoczoną Jamajkę, zapewniając biało-czerwonym srebrny medal.

Polki uzyskały czas 3:28:28 (najlepszy wynik w tym sezonie), natomiast bezkonkurencyjne Amerykanki biegły w swoim własnym wyścigu – 3:24:36. Adriannie i koleżankom gratulujemy. Reprezentacja Polski pobiegnie w Mistrzostwach Świata. Po świetnym występie na Bahamach, Polki śmiało będą walczyć tam o kolejne krążki do kolekcji.

Bieg można obejrzeć na stronie internetowej TVP Sport.

fot. Justyna Święty – fanpage