Dwa rekordy Polski podczas XXXI Pucharu Wronek

W dniach 1-5 marca na wronieckiej kręgielni odbył się XXXI Puchar Wronek. W turnieju wystartowało 153 zawodników z 11 klubów z całej Polski, zawody trwały blisko 50 godzin i ustanowiono dwa rekordy Polski.

Zawodnicy startowali w sześciu kategoriach oraz klasyfikacji klubowej. Z wronieckiego klubu wystartowało 44 zawodników, do finału przeszło 14 z nich.

W eliminacjach najlepiej z „Dziewiątki” w kategorii dziewcząt spisała się Maria Pajor, uzyskując wynik 332 kręgli, która zajmowała 3 miejsce, utrzymując je w finale, dzięki wynikowi 312 kręgli. Naszą zawodniczkę wyprzedziły jej rówieśniczki: Dominika Wysocka (1 miejsce, MLKS Tucholanka Tuchola) – 349 eliminacje i finał oraz Daniela Busiak (2 miejsce, KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) – 318 eliminacje i 335 finał.

Tak samo było w kategorii chłopców, do finału dostał się jeden reprezentant klubu – Kamil Tomalka, który w eliminacjach uzyskał wynik 335 kręgli, po nich zajmując 3 miejsce i dzięki drugiemu wynikowi w finale (347 kręgli), utrzymał swoją pozycję z eliminacji. Lepsi okazali się Michał Bonk (1 miejsce, OSiR-Vector Tarnowo Podgórne) – 346 eliminacje i 363 finał oraz Rafał Hajdo (2 miejsce, BOSiR Brzesko) – 343 eliminacje i 341 finał.

W kategorii młodziczek wyniki pozwalające na grę w finale, osiągnęły Weronika Roszak (486) i Julia Konieczna (488). W niedzielę Weronika uzyskała wynik 502 kręgle, który pozwolił jej zająć 4 miejsce, z niewielką przewagą – 7 kręgli – trzeciej zawodniczki, Julia zagrała o 2 kręgle mniej niż w eliminacjach, co pozwoliło jej na 6 miejsce. Miejsca na podium zajęły: Małgorzata Kompa (1 miejsce, KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) – 515 eliminacje i 495 finał, Nicola Kobiór (2 miejsce – KS Polonia Łaziska Górne) – 509 eliminacje i 488 finał oraz Daria Zdulska (3 miejsce, KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) – 488 eliminacje i 507 finał.

Do finału młodzików zakwalifikowało się pięciu naszych zawodników. Każdy z nich utrzymał swoje miejsce z eliminacji. Całe podium należało do zawodników ”Dziewiątki”: Krzysztof Przewoźny (1 miejsce) – 556 eliminacje i 559 finał, Tobiasz Wilk (2 miejsce) – 545 eliminacje i 538 finał i Wojciech Anklam (3 miejsce) – 534 eliminacje i 544 finał.

Z pięciu startujących w eliminacjach juniorek młodszych, wszystkie awansowały do finału. Pierwsze miejsce po eliminacjach zajmowała Julia Brodziszewska (588 kręgli), która pobiła swój rekord życiowy, 2 kręgle mniej zagrała Katarzyna Mroczkiewicz. W finale role odwróciły się, po zaciętej walce o 1 miejsce, ostatecznie wygrała Kasia, która uzyskała wynik 557 kręgli, a Julia 532 kręgle. Miejsce na podium uzupełniła zawodniczka MLKS Tucholanka Tuchola Aleksandra Metlicka – 535 eliminacje i 550 finał.

W eliminacjach juniorów młodszych nie było łatwo i awans do finału przypieczętował jeden z wronieckich klubowiczów – Maciej Olczyk, zajmując po eliminacjach 4 miejsce z wynikiem 548 kręgli. Ostatecznie w finale osiągnął wynik 553 kręgli i zajął 5 miejsce. Na podium stanęli – Kacper Kuchnowski (1 miejsce – KS Zatoka Puck) – 617 eliminacje i 524 finał, Jakub Tomczyk (2 miejsce – BOSiR Brzesko) – 553 eliminacje i 567 finał, Szymon Kosz (3 miejsce – KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) – 575 eliminacje i 527 finał.

Dwa rekordy Polski

3 marca drużyna KK Dziewiątka-Amica Wronki w składzie: Tobiasz Wilk, Krzysztof Przewoźny, Wojciech Anklam, Bartosz Kozłowski ustanowiła Rekord Polski Młodzików drużynowy z wynikiem 2140.

W niedzielę para młodzików KK Dziewiątka-Amica Wronki Tobiasz Wilk i Krzysztof Przewoźny ustanowiła Rekord Polski Par Młodzików z wynikiem 1097.

Dzięki dobrym wynikom, zawodnikom „Dziewiątki” przypadło 1 miejsce w klasyfikacji klubowej (92 pkt), wyprzedzili drugą KS Pilicę Tomaszów Mazowiecki (40 pkt) i BOSiR Brzesko (34 pkt).

Zawody zostały przygotowane bardzo dobrze organizacyjnie i przebiegły bez zastrzeżeń. Poprowadziła je komisja sędziowska w składzie: sędzia główny – Roman Bączkiewicz oraz sędziowie – Edyta Kląskała, Leszek Woźniak, Piotr Piasek, Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz.

Na koniec nagrody zawodnikom wręczali: Burmistrz Miasta i Gminy Wronki – Mirosław Wieczór, Radny MiG Wronki – Marcin Wilk, Prezes Śląskiego Okręgowego Związku Kręglarskiego – Henryk Lisowski, Prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Kręglarskiego – Jan Majchrzak. Zakończenie poprowadził Prezes „Dziewiątki” – Maciej Kląskała.

Link do wyników poniżej znajduje się TUTAJ