Poziom Warty rośnie, w czwartek wiatr przybierze na sile

Uwaga na podnoszący się stan wody w Warcie. Woda sięga aż 230 cm, uważnie przysłuchujcie się pogodzie na najbliższy tydzień i zachowajcie ostrożność.

W Warcie podniósł się stan wody do około 230 cm. Czy powinno nas to niepokoić?
Stan ostrzegawczy to 380 cm, więc nie mamy się czym martwić, przynajmniej teraz. Wiemy, że ten tydzień przyniósł ocieplenie, ale nie na długo. Wciąż będzie padać, co zapewne zbliży stan wody w Warcie do tego, którego powinniśmy się obawiać.

Najwyższy zanotowany stan wód w ostatnich latach to w 2010 roku 640 cm, natomiast w 2015 roku poziom wody znacznie się obniżył, wtedy nie sięgał on nawet 150 cm.
Opady deszczu nie są powodem do niepokoju, ale prędkość z jaką pada, przysparza trudności w poruszaniu się na drodze zarówno dla kierowców jak i dla pieszych. Podnoszenie się wód również nie jest wykluczone, dlatego miejmy to na uwadze i szczegółowo przysłuchujmy się pogodzie na najbliższy tydzień.

W czwartkową noc i w piątek porywy wiatru osiągną najwyższą siłę w stosunku do ostatnich dni. Do tego w piątkowe popołudnie (wiatr już osłabnie) możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem, wieczorem przechodzące w śnieg. W nocy z piątku na sobotę może przymrozić, temperatura ma osiągnąć poziom czterech kresek poniżej zera.