Czeka nas wietrzny i deszczowy tydzień

Obecne wyliczania pogodowe nie napawają optymizmem. Ma nas czekać wietrzny i deszczowy tydzień. Wzmożona siła wiatru ma się utrzymać przez całą dobę, aż do końca tygodnia.

Począwszy od dziś aż do przyszłego weekendu musimy liczyć się z występowaniem wietrznej i deszczowej aury. Wiatr w naszym regionie zacznie nasilać się od poniedziałku. Wraz z nastaniem dnia, prędkość wiatru w porywie ma osiągać 44 km/h (12m/s), lokalnie więcej. Po południu dojdą także opady deszczu o umiarkowanej intensywności, obecne dane wskazują, że do soboty suma opadów może wynieść 35 mm-40 mm (mm-l/m2), lokalnie nawet więcej.
Dodatkowym zagrożeniem jest fakt, że mróz po dość długim czasie odpuścił dopiero w ubiegłym tygodniu i ziemia nie pochłania jeszcze typowych dla niej ilości opadów.
Silny wiatr wraz z deszczem będą powodowały dyskomfort, takie dynamiczne warunki pogodowe będą niestety występować przez większość obecnego tygodnia. Jedynie jutro możemy liczyć na brak opadów, ale wtorek będzie bardziej wietrzny niż poniedziałek.
Najmocniej wiać będzie w trakcie dnia w środę i czwartek, tu prędkości wiatru mają osiągać powyżej 54 km/h (15m/s)
Zwiększona prędkość wiatru będzie występować całodobowo.

opracował Hubert Sierszulski z Szamotulskich Łowców Burz dla portalu mojeWronki.pl