Czy wiemy z kogo jesteśmy dumni?

Wieczór 19 stycznia należał do ludzi, z których wronczanie mogą być dumni. To osoby, które niewątpliwie ubogacają nasze miasto i sprawiają, że Wronki są znane nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Na Noworocznym Spotkaniu Burmistrz Miasta i Gminy Wronki wręczył im Dumy Wronek.

Zdecydowanie najjaśniejszymi punktami gali były: wręczenie nagród osobom, które przyczyniły się do rozwoju piłki nożnej we Wronkach oraz zbiórka charytatywna dla Magdaleny Pustkowiak.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Dumy Wronki – nagrodzeni [FOTO]

Od powstania pierwszego klubu piłkarskiego we Wronkach minęło 95 lat, z tej okazji Mirosław Wieczór uhonorował tych, dla których piłka nożna jest całym życiem. Wśród innych wyróżnionych znaleźli się wronieccy sportowcy, uzdolnieni uczniowie, pedagodzy, politycy, animatorzy kultury, strażacy oraz instytucje i stowarzyszenia.

Niewątpliwie takie spotkania to wspaniała inicjatywa, należy podkreślać zasługi osób, dzięki którym nasz lokalny świat staje się lepszy. Mimo wszystko po gali pozostaje niedosyt.
Przede wszystkim zawsze jest ryzyko pominięcia poszczególnych instytucji, stowarzyszeń czy wronczan, którzy na wyróżnienie zasłużyli. Mieszkańcy w bardzo ograniczony sposób mają wpływ na to, kto takie wyróżnienie dostanie. Nie mam na myśli w żadnym wypadku robienia ogólnowronieckiego głosowania czy plebiscytu, raczej przekazanie mieszkańcom informacji, w jaki sposób i gdzie mogą zgłaszać osoby, które na nagrodę zasłużyły. W takich sytuacjach ważna jest przejrzystość zasad. Dlaczego? W celu uczynienia nagrody jeszcze bardziej wartościową. Uzasadnienia, które pojawiają się przy nazwiskach wyróżnionych pozostawiają wiele do życzenia. Chwilami  można odnieść wrażenie, że niektórzy otrzymują nagrodą za to, że „są”. Nie mamy wątpliwości, że wszyscy nagrodzeni uczynili znacznie więcej od samego „bycia”, taka gala to moment, by o tym powiedzieć.

Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłym roku burmistrz Mirosław Wieczór podzieli się z mieszkańcami informacją, w jaki sposób i w jakim terminie mogą zgłaszać kandydatów do wyróżnień. My, jako lokalni dziennikarze, oferujemy również naszą pomoc. Niech wręczanie nagrody „Duma Wronek” stanie się świętem wszystkich mieszkańców.