Dwójka wśród laureatów projektu Szkoły Małego Inżyniera

Startująca w projekcie Szkoły Małego Inżyniera, Szkoła Podstawowa nr 2 zebrała 46 365 głosów. Dzięki Waszym głosom placówka znalazła się w wąskim gronie laureatów i wzbogaci się o zestaw nagród, które dostarczą wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do promocji nauk ścisłych.

Szanowni Państwo!
Zakończyło się internetowe głosowanie w projekcie „Szkoła Małego Inżyniera”, które pozwoliło wyłonić trzynastu laureatów spośród ponad 200 szkół z całej Wielkopolski. Od 15 listopada do 20 grudnia internauci oddawali swoje głosy na wybrane, zgłoszone wcześniej, placówki oświatowe. O ostatecznym zwycięstwie decydowała liczba zebranych w ten sposób głosów. Na naszą Szkołę oddano 46 365 głosów, dzięki którym uplasowaliśmy się na 9. miejscu i znaleźliśmy się tym samym w gronie zwycięzców.

Każda ze zwycięskich szkół otrzyma zestaw nagród, który dostarczy wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do promocji nauk ścisłych w swoich placówkach. W skład każdego z nich wchodzą: zestawy klocków LEGO® MINDSTORM® EV3 do budowy oraz programowania robotów o wartości 6000 złotych, całodniowy festiwal technologiczny odbywający się w szkole, pełen niezwykłych pokazów, stanowisk edukacyjnych oraz warsztatów z zakresu robotyki oraz programowania dla wszystkich uczniów szkoły, a także certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO® MINDSTORM® EV3 dla dwóch nauczycieli.

Dziękujemy Wam, Szanowni Państwo, za tak wielkie zaangażowanie, mobilizację całych rodzin, przyjaciół i znajomych nawet z odległych miast i innych krajów. Dziękujemy za okazaną życzliwość, poświęcony czas i wiarę w zwycięstwo. Bez Państwa ogromnej aktywności sukces nie byłby możliwy. Cieszymy się, że uczniowie naszej Szkoły będą mogli odkrywać nowe możliwości i zarażą się pasją do nauki przedmiotów ścisłych. Głosowanie pokazało, że potrafimy się zjednoczyć dla dobra Dzieci.

Ostatni miesiąc był czasem świetnej zabawy i ostrej rywalizacji, które jeszcze długo będziemy wspominać. Poznaliśmy inne szkoły w Wielkopolsce, dowiedzieliśmy się, gdzie jest Mąkolno i Krajenka, przypomnieliśmy sobie, kim byli Baczyński i Konopnicka :-)

Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
oraz Społeczność Uczniowska
Szkoły Podstawowej nr 2 im.
Kornela Makuszyńskiego we Wronkach