Policja zabezpieczyła automaty do gier

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego zabezpieczyli na terenie Wronek 10 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

22 listopada w trakcie działań, celnicy i policjanci sprawdzali pochodzenie i legalność automatów oraz zezwolenia. Funkcjonariusze podczas kontroli, przeprowadzonych w punktach na terenie Wronek, zabezpieczyli 10 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Gry na automatach mogą uzależniać. Najczęściej mówi się o uzależnieniach od używek typu alkohol, narkotyki. Tymczasem wiele osób wpada w uzależnienia od hazardu. Wszystko zaczyna się niewinnie od okazjonalnych gier. Człowiek podejmuje stopniowo większe ryzyko i w pewnym momencie okazuje się, że przegrywa bardzo duże sumy pieniędzy. Staje się uzależniony, popadając w problemy rodzinne, finansowe i niejednokrotnie wchodzi w konflikt z prawem.informuje st. sierż. Ewelina Grabowa, oficer ds. prasowych przy KPP Szamotuły

Szamotulska Komenda Policji, w zakresie rozpoznania i zwalczenia przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach, ściśle współpracuje z Poznańską Służbą Celną. Urządzenia trafiły do depozytu Służby Celnej, której funkcjonariusze poprowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Akcja miała na celu ujawnienie nieprawidłowości w zakresie organizowania gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

fot. KPP Szamotuły