Derby dla Błękitnych

W niedziele 06.11.2016 w Popowie odbyły się derby Gminy Wronki, gdzie Błękitni Wronki podejmowali Czarnych Wróblewo. Mecz odbył się o godz. 13:00.

Drużyna z Wronek kontynuuje serię meczów bez porażki przypomnijmy, że ostatni raz drużyna Błękitnych przegrała na własnym stadionie z Orłami Pniewy i miało to miejsce w 4 kolejce.

Mecz rozpoczął się dla drużyny z Wronek w wymarzony sposób. Już w 25 sekundzie meczu bramkę na 1:0 zdobył Jakub Tomkowiak, który wykorzystał podanie Filipa Truchla. Po zdobyciu bramki Błękitni i Czarni toczyli walkę głównie w środkowym sektorze boiska. Warta odnotowania jest sytuacja z 13 minuty, gdzie Arkadiusz Kaczmarek znalazł się w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Aniołem, gdzie lepszy okazał się bramkarz gości. W 17 minucie Daniel Nowacki popisał się znakomitym podaniem prostopadłym do Arkadiusza Kaczmarka, który tym razem wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem i zdobył bramkę na 2:0. Goście po stracie bramki ruszyli do odrabiania strat i w 30 minucie udało się zdobyć bramkę kontaktową po błędzie obrońców z Wronek. W 45 minucie wynik spotkania ustalił Jakub Wyrowski, który wykorzystał podanie od Kamila Wamberskiego.

Po przerwie mecz był jeszcze bardziej wyrównany drużyna gości starała się atakować, a Błękitni wyprowadzać kontrataki jednak niedokładność zawodników z Wronek nie pozwalały na strzelenie kolejnych bramek. Drugie 45 minut to duża niedokładność w podaniach zarówno zawodników z Wronek jak i Wróblewa.

Mecz jak na derby przystało toczył się w nerwowej atmosferze, było dużo walki i zaangażowania z obu stron. W całym spotkaniu drużyna z Wronek okazała się lepsza, strzelając trzy bramki.

Błękitni Wronki – Czarni Wróblewo 3:1 (2:1)
1-0 Jakub Tomkowiak
2-0 Arkadiusz Kaczmarek
2-1 Patryk Wyrębski
3-1 Jakub Wyrowski

Źródło: MKS Błękitni Wronki