40-lecie wronieckiej „Dziewiątki”

Dnia 12 listopada wroniecka „Dziewiątka” świętowała 40-lecie powstania klubu.

Z tej okazji odbył się specjalny turniej, na który zaproszeni zostali zawodnicy z Polski i z zagranicy. Gwiazdami turnieju byli zawodnicy klubu Zeleziarne Podbrezova (Słowacja) z aktualnym mistrzem świata na czele – Vilmosem Zavarko. Uczestnicy najpierw zagrali drużynowo, by potem powalczyć indywidualnie.

W turnieju ”kolorowych” drużyn, gdzie kapitanami byli zagraniczni goście, zwycięstwo odniosła drużyna w czerwonych koszulkach w składzie: Milan Tomka, Michał Szulc, Piotr Kieliba i Tomasz Pajor. Warto podkreślić, że w trzydziestce sportowej dobry wynik osiągnął Arkadiusz Stachecki (201 kręgli), jest to nieoficjalny rekord Polski na 30 rzutów. Drugim ważnym wydarzeniem był rekord kręgielni ustanowiony przez Vilmosa Zavarko (677), to najwyższy wynik zdobyty na polskich kręgielniach.

W 2 rundach KO (Knockout – nokaut) kręglarze zostali rozstawieni wg miejsc zajętych w drużynówce. W finale zwyciężył Vilmos Zavarko (349) na 60 rzutów, drugie miejsce zajął Serb Daniel Tepsa (337), a 3. i 4. lokata przypadła Polakom: 3. Jakubowi Osiewiczowi (331 kręgli), 4. Arkadiuszowi Stacheckiemu (328 kręgli).

Gdy turniej dobiegł końca, o 19. odbyła się Gala Jubileuszowa w Hotelu Olympic, gdzie wręczono nagrody oraz uhonorowano zawodników i działaczy.

Wyróżnienia otrzymali działacze: Wanda Olczyk, Wojciech Kudliński, Andrzej Liszkowski, Piotr Roszak oraz Tadeusz Ziółek. Zawodnicy: Marta Strzelczak, Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz, Marta Przewoźna, Bartosz Krug i Michał Pajor. Zostały również wręczone odznaczenia za zasługi dla kręglarstwa, które otrzymali: Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz, Brygida Garczarek, Krzysztof Sawala, Marcin Michalak, Marek Jabłoński, Filip Brzóska, Piotr Rybarczyk i Leszek Woźniak (brązowe), Maciej Kląskała, Mirosław Wieczór i Marcin Blik (srebrne) i Roman Bączkiewicz (złotą).

Najważniejsze słowa tego wieczoru padły ze strony przedstawiciela firmy Amica – Aliny Jankowskiej-Brzóski. Otóż firma Amica wyraziła chęć rozbudowy kręgielni o kolejne tory.

Cała galeria zdjęć TUTAJ

Autorem zdjęć jest: Robert Deska