To już 20 lat!

27 listopada wroniecki Chór Milenium będzie świętował swój jubileusz. To już 20 lat, odkąd chórzyści ubogacają uroczystości religijne i świeckie, nie tylko w naszym mieście.

Chór powstał w grudniu 1996 r. w parafii bł. Urszuli Ledóchowskiej na Borku. Jego założycielem był ówczesny organista Bernard Perz. Wspomagał go w tym dziele proboszcz ks. Marian Binek. Chór jest niewiele młodszy od parafii, która została erygowana w 1994 r.

Początkowo „Milenium” był chórem męskim, składającym się z dwudziestu panów.  Miał on formę stowarzyszenia, a jego pierwszym prezesem był Feliks Król, zaś po jego śmierci, od listopada 2005 r. prezesem została Magdalena Jans.

W kwietniu 2001 r. do chóru dołączyły panie, a chór mieszany, który w ten sposób powstał przyjął nazwę „Milenium” i był w dalszym ciągu chórem kościelnym. W kwietniu 2006 stał się sekcją Wronieckiego Ośrodka Kultury i włączył do repertuaru wiele utworów świeckich. Obecnie dyrygentem chóru jest Remigiusz Skorwider.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania razem z chórem tego wyjątkowego jubileuszu.

27 listopada, w niedzielę, w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej odbędzie się uroczysta msza święta w intencji jubilatów – o godzinie 16.30. Następnie około godziny 17.30 koncert jubileuszowy.

informacje i zdjęcie pochodzą ze strony wokwronki.pl