Budowa obwodnicy ma ruszyć w sierpniu

W piątek 16 września, poinformowano Gminę Wronki o fakcie podpisania umowy z firmą Budimex S.A na budowę obwodnicy Wronek, na kwotę 49 milionów złotych.

Przewidywany czas realizacji to 2017-2019. Nakład gospodarczy jest przyznany ze środków Unii Europejskiej na kwotę 49 milionów złotych. Budowa obwodnicy niewątpliwie zwiększy konkurencyjność gospodarczą i atrakcyjność województwa wielkopolskiego. Obwodnica będzie miała długość 5,2 kilometra, trasa zacznie się w Nowej Wsi, a skończy się w Smolnicy, realizowana będzie w projekcie „Zaprojektuj i wybuduj”. W wyniku zadania zostanie wybudowany także most, przechodzący przez rzekę Wartę oraz wiadukt nad linią PKP i drogą gminną. Inwestycja pozwoli na zagwarantowanie większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy uczestników ruchu drogowego, wyprowadzenie ruchu ciężkiego z centrum, zredukuje czas podróży, ale również skomunikuje niezwykle ważne miejsca pracy w regionie.

Obwodnica Wronek to inwestycja „Zaprojektuj i wybuduj”. Aktualnie jesteśmy na etapie realizacji dokumentacji projektowej i dopiero co rozpoczęliśmy prace w tym zakresie. Roboty budowlane zaczną się najszybciej dopiero w miesiącu sierpniu 2017 roku. Na pewno jeśli będą występować utrudnienia w ruchu czy jakiekolwiek inne uciążliwe sytuacje na etapie budowy, to będziemy informować o tym z wyprzedzeniem lokalne władze. Na obecnym etapie ciężko jest coś na ten temat powiedzieć.” podkreśla Klaudia Jabłońska z firmy Budimex