Ruszyła liga!

W miniony weekend zainaugurowano rozgrywki najniższych lig w Wielkopolsce. Swoje pierwsze punkty zdobyli Błękitni Wronki oraz Czarni Wróblewo.

Wszystkie trzy zespoły, grające w lidze okręgowej oraz A Klasie, sezon 2016/2017 zaczęły od spotkań wyjazdowych. Czarni w sobotę pojechali do Dusznik, gdzie mierzyli się z miejscowym Sokołem. Pierwsza połowa w wykonaniu wróblewian nie była najlepsza i do szatni schodzili z bagażem jednej bramki. Jednak po zmianie stron, Czarnym udało się odwrócić losy spotkania i pokonali duszniczan 3:1. Bramki strzelali: Maksymilian Biedziak (2), Kornel Biedziak.

W niedzielę Błękitni Wronki mierzyli się w Stęszewie z Lipnem. Wronczanie z animuszem weszli w nowy sezon i pokonali miejscowych aż 5:0, stając się pierwszym liderem rozgrywek w obecnym sezonie. Dla Błękitnych trafiali: Arkadiusz Kaczmarek, Jakub Wyrowski i Aleksander Jezierski (3).

Kolejka 1.
Lipno Stęszew 0:5 Błękitni Wronki
Sokół Duszniki 1:3 Czarni Wróblewo
Sparta Szamotuły 2:0 Kłos Gałowo
Sokół Rakoniewice 0:2 Mawit Lwówek
Pogoń Lwówek -:- SSG Kamieniec
Orły Pniewy 2:2 Sokół Pniewy
Płomień Przyprostynia 2:2 Spójnia Strykowo
okregowka-1kolejka-sezon16-17
źródło: 90minut.pl

Do Poznania udała się ekipa Warty Wartosław. Jednak niedzielnego spotkania z SKS 13, warciarze nie będą miło wspominać. Zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze, pewnie pokonując wartosławian 2:0.

Kolejka 1.
Orkan Objezierze 2:1 Warta Sieraków
Warta Obrzycko 5:0 KS Sękowo
Orzeł Słopanowo 3-1 Suchary Suchy Las
Zieloni Gaj Mały 3:0 Czarni Kaźmierz
SKS 13 Poznań 2:0 Warta Wartosław
Złoci Złotkowo 1:9 Rzemieślnik Kwilcz
Nałęcz Ostroróg 3:2 Szturm Junikowo (Poznań)
klasaA-1kolejka-sezon16-17
źródło: 90minut.pl

Za tydzień wszystkie zespoły zagrają na własnych obiektach. Warta Wartosław w niedzielę o 15., podejmować będzie beniaminka A-Klasy – Złotych Złotkowo. Błękitni Wronki godzinę wcześniej rozpoczną bój z Płomieniem Przyprostynia. Najciekawiej zapowiada się spotkanie Czarnych Wróblewo z szamotulską Spartą. To spotkanie rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00.

1kolejka-sezon16-17