Kolizja na drodze wojewódzkiej nr 182

Około 6 godzin trwało usuwanie skutków kolizji na drodze wojewódzkiej nr 182. Utrudnienia na trasie z Wronek w kierunku Piotrowa trwały dzisiaj od 13.30.

Kolizja samochodu osobowego, TIR-a oraz samochodu dostawczego miała miejsce dzisiaj w okolicach Smolnicy. Pierwsi na miejscu pojawili się policjanci i pomoc drogowa, po wstępnej ocenie zadecydowano o wezwaniu na pomoc straży pożarnej.

Jednostki OSP Piotrowo, OSP Wronki zabezpieczyły miejsce zdarzenia i wprowadziły na trasie ruch wahadłowy dla wszystkich samochodów. Po pewnym czasie zadecydowano o zamknięciu drogi dla TIR-ów ze względu na niebezpieczeństwo zsunięcia się do rowu samochodów ciężarowych, które omijały miejsce kolizji. Strażacy z OSP wspólnie z PSP Szamotuły wyciągnęli z rowu samochód osobowy, bardziej skomplikowaną okazała się operacja usuwania TIR-a, w tym celu służby musiały poczekać na specjalistyczny dźwig. Podczas zdarzenia żadna z osób nie ucierpiała.

Usuwanie skutków kolizji trwało do godziny 19.30, w tym czasie ruch na trasie był utrudniony.

Kierowca samochodu osobowego marki Mercedes, jadący z Wronek w kierunku Piotrowa, nie zapanował nad pojazdem, na co miała wpływ śliska nawierzchnia, i zjechał na pobocze. W celu udzielenia mu pomocy na poboczu zatrzymał się kierowca prowadzący samochód dostawczy marki Iveco. Jadący z Wronek TIR nie zachował bezpiecznej odległości i po wyjechaniu z łuku musiał gwałtownie hamować, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył bokiem w samochód dostawczy. TIR wjechał do rowu, a naczepa zablokowała drogę.informuje nas o okolicznościach zdarzenia Ewelina Grabowa z KPP Szamotuły