Indiańskie lato – najważniejsze wydarzenia

Już w najbliższym czasie we Wronkach pojawią się Indianie, którzy poprowadzą różnego rodzaje festyny oraz koncerty na terenie gminy Wronki.  

Festyn rodzinny. Pierwsze wydarzenie będzie miało miejsce pod wroniecką kładką już 16 lipca. Festyn poprowadzą Indianie z grupy RANORES. Atmosfera będzie iście indiańska, ponieważ Festyn odbędzie się w konwencji indiańskiej wioski. Rozpoczęcie o godzinie 16:00.

Festyn rodzinny. Kolejny Festyn rodzinny odbędzie się 23 lipca (sobota) na plaży w Wartosławiu.  W programie między innymi: wioska indiańska, wiele muzyki oraz śpiewu, w wykonaniu grupy Chirapak. Zapraszamy od godziny 16:00.

Koncert andyjskich Indian. 18 sierpnia we wronieckich Olszynkach odbędzie się koncert andyjskich Indian. Koncert zaczyna się o godz. 20:00.

Zespół Sacha Runa – prezentuje muzykę z regionu andyjskiego, wchodzącego niegdyś w skład państwa inkaskiego. Tamtejszy folklor powstał w wyniku spotkania trzech starodawnych kultur: indiańskiej, hiszpańskiej i afrykańskiej. Zespół wykorzystuje bogate instrumentarium, m.in. indiańskie flety, instrumenty strunowe i perkusyjne. Wszystkie zostały wykonane w Ameryce Południowej przez indiańskich rzemieślników. Muzycy sami aranżują ludowe melodie andyjskie i wykorzystują tradycyjne teksty pisane w trzech najpopularniejszych językach tego regionu: hiszpańskim, keczua i ajmara. W czasie koncertów przedstawiane są też ciekawe informacje o regionie andyjskim. Sacha Runa w swoim bogatym repertuarze ma zarówno surowo brzmiące, archaiczne utwory, tkwiące korzeniami w kulturach przedinkaskich, jak i bardzo melodyjne, skoczne style współcześnie grane w Andach. Uniwersalny przekaz tej muzyki potwierdza fakt, że świetnie się bawią przy niej zarówno mieszkańcy andyjskich wyżyn, jak i Europejczycy.