Janowicz poprawiła swój rekord

W dniach 24-26.06.2016r. w Bydgoszczy odbyły się 92 Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce.

Na tych mistrzostwach Ada Janowicz startowała w biegu na 400 m. Ada jechała na Mistrzostwa z 10 wynikiem w tegorocznych tabelach i założeniem aby powalczyć o awans do finałowej ósemki.
W pierwszym dniu Ada startowała w eliminacjach, poprawiła swój rekord życiowy, uzyskując czas 53,45 s i awansowała do finału z siódmym wynikiem.

Finał rozgrywany był w dniu następnym, przy bardzo trudnych warunkach pogodowych – z powodu ulewy i burzy start był przesuwany. Pomimo tych warunków bieg finałowy był bardzo szybki, Ada kolejny raz pobiegła bardzo dobrze, poprawiając swój rekord – 53,42 s. Warto zaznaczyć, że bieg ten decydował o udziale w sztafecie na Mistrzostwa Europy w Amsterdamie oraz Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro – kwalifikowały się pierwsze 6 zawodniczek. Ada zajęła siódme miejsce, do szóstego miejsca zabrakło 0,2 s.

Dobry start na Mistrzostwach Polski zaowocował powołaniem Ady do reprezentacji Polski na Międzynarodowy Mecz Lekkoatletyczny U23 Polska – Czechy – Węgry – Słowenia. Mecz odbędzie się 15 lipca w Mariborze (Słowenia), a Ada będzie startowała w biegu na 400 m oraz sztafecie 4x400m.

Ada przygotowuje się również do 33. Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23, które odbędą się w dniach 30-31 lipca br. Podczas tych mistrzostw Ada powalczy o medale na dystansie 400 m i 200 m.

Violetta Janowicz