Pomysł na rozwiązanie problemu z wieczorynką

Burmistrz Mirosław Wieczór zaprosił dziennikarzy na spotkanie do wronieckiego ośrodka zdrowia, to w tym budynku ma zacząć wkrótce funkcjonować nocna i świąteczna opieka zdrowotna.

Burmistrz zaprezentował pomieszczenia przy ulicy Partyzantów, w których prawdopodobnie wkrótce będzie przyjmował lekarz. Podkreślił, że pomysł umieszczenia wieczorynki w ośrodku zdrowia podsunęła dyrektor szpitala w Czarnkowie. Mirosław Wieczór złożył już odpowiednie wnioski do Sanepidu oraz dyrektora szamotulskiego szpitala, które po zaakceptowaniu umożliwią powrót nocnej świątecznej opieki zdrowotnej do Wronek. Wskazane pomieszczenia znajdują się na parterze budynku przy ulicy Partyzantów 14, dotychczas korzystał z nich Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej z Czarnkowa.

Kilka dni temu dyrektor Szpitala w Szamotułach skomentował sprawę nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej we Wronkach, wydając oświadczenie.

pismoc

Burmistrz Mirosław Wieczór w czasie konferencji odniósł się do pisma dyrektora szamotulskiego szpitala oraz przedstawił wniosek, który skierował do Remigiusza Pawelczaka.

Przed dzisiejszą konferencją chciałem się spotkać z dyrektorem Pawelczakiem, dzisiejszy termin wskazał sam pan dyrektor i nagle okazało się, że postanowił je w ostatniej chwili odwołać z powodu pilnej wizyty w NFZ. Postanowiłem chociaż na piśmie przedstawić tak pilną sprawę powrotu lekarza do Wronek i to pismo zawiozłem sam. Choć pani w sekretariacie potwierdziła, że dyrektora nie ma, okazało się, że jednak jest. (…) Czyżby była to manifestacja lekceważenia mieszkańców Wronek? A może potwierdzenie słów z pisma o tym, że wieczorynki w Pniewach i we Wronkach ma po prostu nie być? (…) Dzisiaj chciałem przedstawić Państwu propozycję rozwiązania problemu wieczorynki, dopóki nie dostosujemy pomieszczeń na ulicy Polnej. Ta propozycja zrodziła się z podpowiedzi dyrektora szpitala w Czarnkowie, który zadeklarował, że na ten cel udostępni pomieszczenia, w którym jesteśmy. W ślad za tym wysłałem już do Sanepidu rzut budynku i potrzebne wymiary. (…) Czekam teraz na decyzję pana Pawelczaka, kiedy lekarz może wrócić do Wronek.relacjonował burmistrz Mirosław Wieczór

pismoa

 

pismob

 

Poniżej galeria zdjęć, na których można zobaczyć, jak wyglądają udostępnione pomieszczenia.