Janowicz walczy o Mistrzostwa Europy

Dziś w Bydgoszczy rozpoczęły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Występująca na nich Adrianna Janowicz uzyskała wynik kwalifikujący ją do biegu finałowego.

Ada Janowicz przystąpiła do lekkoatletycznych Mistrzostw Polski z nadziejami na uzyskanie czasu, który pozwoliłby jej na zakwalifikowanie się do Mistrzostw Europy, który odbędą się w lipcu w Amsterdamie. Na turniej o prymat na Starym Kontynencie uda się najlepsza szóstka wyłoniona w Bydgoszczy.

Jak na razie wszystko przebiega po myśli wronczanki. W trzecim biegu eliminacyjnym na dystansie 400 metrów, biegaczka uzyskała wynik 53:45. Uzyskany czas był siódmym najlepszym czasem uzyskanym podczas kwalifikacji. Tym samym zawodniczka szamotulskiej Baszty pobiegnie jutro w biegu finałowym.

Po biegu eliminacyjnym z siódmym wynikiem awansowałam do jutrzejszego finału. Stawka jest wysoka – pierwsza szóstka pojedzie na Mistrzostwa Europy Seniorów do Amsterdamu. Proszę o trzymanie kciuków.zachęca Adrianna Janowicz

21-latka ma olbrzymią szansę spełnić swoje marzenia i pojechać do Amsterdamu. Bieg finałowy odbędzie się jutro o godzinie 18:40. Wronczanka pobiegnie na torze trzecim. Poczynania Adrianny można śledzić na tym kanale. Osoby, które nie będą mogły oglądać biegu, mogą obserwować wyniki na tej stronie.