Rywalizacja MDP w Chojnie

W minioną sobotę Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z naszej gminy spotkały się na rajdzie w Chojnie. Trasa rozpoczynała się przy jeziorze Kłuchówiec, a meta znajdowała się przy chojeńskim amfiteatrze.

Łącznie drużyny miała do przejścia ponad 8 kilometrów, a na trasie czekały na nich niełatwe zadania, które wymagały sprawności fizycznej i wiedzy na temat pożarnictwa. Młodzież musiała wykazać się umiejętnością trafiania do celu, na początek piłką, a później rzutką ratowniczą. Dużym wyzwaniem było zadanie z ratownictwa medycznego oraz test wiedzy, w którym należało wiedzieć, w jaki sposób wykonać masaż serca i jak pomagać w przypadku poparzenia. Jednak „im dalej w las, tym więcej drzew”. I tak było tym razem każda stacja rajdu podnosiła poprzeczkę wyżej. Leśnictwo Pustelnia zaskoczyło uczestników Leśnym kołem fortuny, na którym za każdą kategorią kryły się pytania, dotyczące między innymi roślinności, gospodarki leśnej i ochrony przyrody. Prawdziwym wyzwaniem było rozpoznanie sprzętu gaśniczego oraz elementów aparatu ochrony dróg oddechowych, stosowanego przez strażaków. Po kilku kilometrowym marszu czekało na młodzież jeszcze jedno zadanie. Obsługa hydronetki była na zakończenie rajdu nie lada wyzwaniem. Okazało się jednak, że drużyny potrafiły pozostać zmobilizowane do samego końca. Później mogli zregenerować siły przy wspólnym grillu.

Pierwsze miejsce na podium zajęły dziewczęta z MDP Wronki, które okazały się lepsze od MDP Chojno i chłopców z wronieckiej jednostki.

Najważniejsze, że pokonałyśmy naszych kolegów, to jest największa duma i radość, bo udowodniłyśmy, że dziewczyny mogą być lepsze. Nie miałyśmy większych problemów z żadnym zadaniem, byłyśmy dobrze przygotowane.mówiły dziewczęta z Wronek po odebraniu pucharu

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Wronki I,

II miejsce – Chojno,

III miejsce – Wronki II,

dalsze miejsca zajęły kolejno: Wartosław I, Ćmachowo, Kłodzisko I, Kłodzisko II, Wartosław II, Wróblewo.

Organizacją zawodów zajęło się OSP Wronki, przy wsparciu gminnych jednostek OSP oraz Nadleśnictwa i Gminy Wronki.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się rywalizacja drużyn MDP na szczeblu powiatowym, życzymy powodzenia młodzieży z naszej gminy!

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do fotogaleriiRywalizacja MDP w Chojnie