Dzień dobry Wronki!

Dziś wtorek, 17 maja, 138. dzień roku. Kolejny wtorek, kolejnego tygodnia. To jednak, czy będzie wyjątkowy, czy też taki jak wszystkie inne, zależy od Ciebie.
Czy zdążył już Wam ktoś podnieść ciśnienie? Jeśli tak, to wszystkiego najlepszego z okazji Światowego Dnia Nadciśnienia Tętniczego. Oczywiście osobom cierpiącym na tę dolegliwość, życzymy dużo zdrówka. Bardzo dobrze robi na nadciśnienie, jak i z resztą na wszystko inne, posiedzenie w lesie wśród zielonych drzew, zielonych traw, zielonych mchów i paproci. Tylko ubierzcie się w miarę ciepło, pamiętając, że dziś chłodniej o 2ºC niż wczoraj. Słońce będzie wędrować po niebie o 8 godzin i 8 minut dłużej niż w najkrótszym dniu w roku. Niestety szanse na zaobserwowanie tego własnymi oczami będą niewielkie. Warto też zadbać o siebie i swoje pociechy od najmłodszych lat, zapewniając im regularne zajęcia ruchowe. Choćby takie jak dziś po południu na Orliku. Wstęp wolny, start o 16.45 i 18.00, wiek do lat siedmiu. Natomiast pół godziny później na Stróżkach, Kreatywne Wronki zapraszają dzieciaki na zajęcia plastyczne. Tym razem będzie można stworzyć pieska marionetkę. Ktoś może pomyśleć, że to tylko zabawa, ale takie uczenie się robienia sobie marionetek może przydać się w przyszłości np. w karierze politycznej. Ostatnio bardzo popularna umiejętność na szczeblu krajowym.
W Światowym Dniu Społeczeństwa Informacyjnego zalecamy Wam bezpieczne i rozważne korzystanie z internetowych kanałów przekazujących informację. Dzień ten nosił wcześniej nazwę Światowego Dnia Telekomunikacji, jednak po tym jak smartfony wyparły telefony tarczowe i budki telefoniczne, przez które nie szło się pochwalić najnowszymi fotkami opalenizny uzyskanej na wyjeździe do ekskluzywnego śródziemnomorskiego kurortu, jego nazwa została zmieniona.
Nie zapominamy oczywiście o dzisiejszych solenizantach, Weronice i Sławomirze. Im oraz reszcie, noszącej imiona z dołu listy najpopularniejszych imion, składamy serdeczne życzenia.
Na koniec przysłowie na dziś:
Kiedy w maju wiatr z północy, ma się u nas zimno w nocy.
Kierunek wiatru niekoniecznie się zgadza, za to nocne temperatury skutecznie przypominają, że na astronomiczne lato musimy poczekać jeszcze miesiąc z niewielkim obkładem. Wszystkim życzymy udanego dnia i do przeczytania.
DSC09991_20160517104638410