Rodzinny Piknik Ekologiczny

Coroczna impreza, promująca ekologię, przyciąga tłumy ludzi, w tym roku nie może być inaczej. Wszystkich mieszkańców gminy Wronki zapraszamy na Piknik Ekologiczny. 

Podczas trwania imprezy odbędą się zajęcia plastyczne, różnego rodzaju warsztaty kulinarne oraz wiele innych ciekawych atrakcji dla całych rodzin i nie tylko. Przygotowane zostaną stoiska, które zachęcać nas mają do działań proekologicznych.

Spotykamy się w niedzielę, 5 czerwca, na Placu Targowym we Wronkach, w godzinach od 14.00 do 18.30. 

Podczas Pikniku odbędą się liczne pokazy kulinarne prowadzone przez profesjonalnych kucharzy na stoisku firmy Amica Wronki S.A. Nie zabraknie też innych ciekawych atrakcji, jedną z nich będą warsztaty robienia lizaków z naturalnych produktów.

Tegoroczną gwiazdą Pikniku Ekologicznego będzie znany aktor Mikołaj Roznerski, który będzie obecny w trakcie trwania imprezy, promując postawy proekologiczne.

Na piknik zaproszone zostały: przedszkola oraz szkoły z terenu gminy Wronki, które poprowadzą gry i animacje dla dzieci.

W ramach imprezy odbędą się również zbiórki:
– nakrętekzbieramy na cel charytatywny – krzewy i kwiaty dla każdego, kto przyniesie więcej niż 0,2 kg nakrętek, sprzęt AGD dla osób, które przyniosą ich najwięcej.
– elektrośmieci – drobny sprzęt AGD.
– baterii – zbiórka jest bezpłatna.

Uczestnicy, którzy wykażą się największa aktywnością podczas pikniku zostaną nagrodzeni  zestawem upominków. 

piknik-ekologiczny-Wronki 2016