Noc Bibliotek – Wolno czytać

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja, promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury, często jedyne w małych miejscowościach, gdzie nie ma teatrów, kin, muzeów, galerii i filharmonii.

Miejsca z bogatą ofertą kulturalną, z których zasobów warto korzystać. Dla bibliotek to także okazja do atrakcyjnego i niekonwencjonalnego pokazania swoich zbiorów, do wymyślenia działań artystycznych, edukacyjnych, a nawet rozrywkowych, których punktem wyjścia jest książka i które zachęcają do czytania wszystkich – od przedszkolaka do emeryta. Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek podczas Nocy i przekonaniu się, że takie ciekawe, całkiem bezpłatne miejsca są tuż za rogiem, sąsiedzi wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni.

Pierwsza edycja Nocy Bibliotek zamieniła się w pełną inwencji noc czytelnictwa. Udział w niej wzięło ponad 600 bibliotek publicznych i szkolnych z całej Polski. Odwiedziło je kilkadziesiąt tysięcy ludzi. W tym roku do akcji zgłosiło się już ponad 790 bibliotek i codziennie dołączają kolejne!

We Wronkach Noc Bibliotek odbędzie się w piątek 3 czerwca od godz. 18:00.

w programie m.in.: 

18.00 – Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu na projekt zakładki do książki

18.30 – Spektakl Teatru Maska pt. „Skradzione Mądrości”

19.30 – Wspólne odczytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima

20.00 – Warsztaty plastyczne z Pazurzakiem na podstawie bajki Margarity del Mazo

21.30 – Spotkanie z duchem

Wstęp wolny! 

Noc_Bibliotek