Jezus na ulicach miast – Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – Kościół, który wierzy w realną obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie, uczynił Eucharystię centrum życia całej wspólnoty.

W czwartek po niedzieli Trójcy Świętej obchodzona jest uroczystość, w której wierni szczególnie dziękują za dar Eucharystii i uwielbiają Jezusa ukrytego w Hostii. Tego dnia kapłani „wyprowadzają” Chrystusa w monstrancji na ulice miast i wsi, a wierni towarzyszą im w procesji.

Poniżej przedstawiamy harmonogram procesji i mszy świętych we Wronkach oraz okolicy. W trakcie procesji, wszyscy podróżujący samochodami będą musieli przygotować się na utrudnienia.

Wronki

Msza święta w kościele św. Urszuli o godz. 9.00, po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami Wronek, która zakończy się w kościele św. Katarzyny mszą świętą około godziny 11.30.

Dodatkowe msze święte: parafia św. Urszuli – godz. 8.00, parafia św. Katarzyny – 7.00, 9.00, 18.00 , kościół oo. Franciszkanów – 7.30, 16.30.

Biezdrowo

Msza święta w Sanktuarium Świętego Krzyża o godz. 9.00, następnie procesja do czterech ołtarzy.

Dodatkowe msze święte: godz. 8.00, 11.30 (Wartosław)

Chojno

Msza święta w kościele Chrystusa Króla o godz. 9.00, następnie procesja do czterech ołtarzy, na zakończenie, około godziny 11.00 druga msza święta.

Szamotuły

Procesja do czterech ołtarzy ulicami miasta wyruszy z Kolegiaty o godz. 9.00, przy trzecim ołtarzu na Rynku zostanie odprawiona msza święta, procesja zakończy się w kościele św. Krzyża.