Na kolację do… Kinoteatru

3 maja idziemy na kolację do… wronieckiego Kinoteatru. Co będziemy jeść? Sztuka będzie naszym pokarmem. „Odgrywane Kapsle” zapraszają na komedię Kolacja dla głupca. Znając umiejętności wronieckich aktorów, czeka nas niezła uczta.

 

„Kolacja dla głupca” – napisana przez francuskiego reżysera i scenarzystę Francisa Vebera – to jedna z najbardziej znanych współczesnych komedii, grana przez wiele teatrów na całym świecie. Światowa premiera odbyła się w 1993 roku w Paryżu, a sztuka od razu stała się hitem. W 1998 r. Veber na podstawie swego tekstu wyreżyserował również film.

Bohater utworu – bogaty i cyniczny wydawca Pierre Brochant – organizuje wraz z przyjaciółmi specjalne kolacje, na które zapraszani są przypadkowo poznani, niezbyt rozgarnięci goście. Kolacje są pewnego rodzaju zawodami – wygrywa ten z uczestników, który przyprowadzi ze sobą najciekawszego nieudacznika. Francois Pignon – księgowy z Ministerstwa Finansów, pasjonat miniaturowych modeli z zapałek – wydaje się być murowanym faworytem do zwycięstwa. Niestety, sprawy się komplikują, a Pignon wkracza do akcji, przewracając życie gospodarza do góry nogami…

Dowcipne dialogi, pełne zwrotów sytuacje utworu oraz przedstawienie dwóch jakże różnych bohaterów dają gwarancję znakomitej zabawy!

Aktorzy teatru „Odgrywane Kapsle” Wronieckiego Ośrodka Kultury od lat marzyli o zagraniu tej komedii. Dlatego z wielką radością, ale też i pokorą wobec popularności sztuki, zapraszają na swoje przedstawienie.czytamy na stronie Wronieckiego Ośrodka Kultury

 

Spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Odgrywane Kapsle pt.KOLACJA DLA GŁUPCA, autor: Francis Veber, tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska, reżyseria: Ilona Fudali//3 maja 2016r./godz.19:00/Kinoteatr Gwiazda, Wronki/bilety: 15 zł-normalny, 10 zł-ulgowy(bilety dostępne w Kasach WOK, Kinoteatru oraz na stronie www.wokwronki.pl)

18_04_16_kolacja dla głupca plakat