Apel o pomoc

W środę, 6 kwietnia 2016 r., kilka minut po godzinie 11., w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej wybuchł pożar w jednym z budynków mieszkalnych w Wierzchocinie. Ogień zniszczył całą kuchnię, w której wybuchł pożar. Pomieszczenia sąsiadujące też nie wyglądają za dobrze, częściowo spalone oraz zalane.

Apelujemy do mieszkańców Wierzchocina, przyjaciół, rodziny, sąsiadów, znajomych o pomoc w odbudowie zniszczeń, jakie nastąpiły w wyniku pożaru. Przywróćmy nadzieję oraz wiarę rodziny w normalne życie. Pomóżmy razem odbudować zniszczony dom. Najważniejsza jest wymiana całej instalacji elektrycznej, aby nie doszło do kolejnego nieszczęścia.

Jako pierwsza o pomoc dla rodziny wystąpiła Rada Sołecka Wierzchocina, na której czele stoi sołtys Agnieszka Proch.

APEL O POMOC!!!
Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy wiele razy udowodniliśmy, że potrafimy się zjednoczyć, wspólnie dla dobra i szczytnego celu działać niosąc pomoc.
Tym razem pomoc potrzebna jest naszej mieszkance i jej rodzinie…
6 kwietnia 2016 r. w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej w domu wspomnianej rodziny wybuchł pożar, całym szczęściem w tym ogromnym nieszczęściu i tragedii jest fakt, że nikomu nic się nie stało. Rodzina pomimo ogromu tragedii jest pełna wiary i nadziei, że w miarę szybko uda im się odremontować praktycznie od podstaw dom i wrócić “na swoje” priorytetem jest całkowita wymiana instalacji elektrycznej, kuchnia całkowicie spłonęła, korytarz, pokój, pozostałe pomieszczenia, nawet jeśli nie dotarł do nich ogień, zostały zalane podczas akcji gaśniczej.
Dziś byłam na miejscu i widok, ogrom tej tragedii jest przerażający. Wielokrotnie powtarzałam, że podziwiam siłę tej rodziny…Obiecałam, że my mieszkańcy Wierzchocina, nasi znajomi, przyjaciele przyłączymy się i w miarę naszych wspólnych możliwości ofiarujemy swą pomoc.
Jestem na bieżąco w kontakcie z rodziną, jeśli będzie potrzeba sił i rąk do pracy, pomocy, może rodzina na nas liczyć.
Co do remontu wiemy ile… i co… potrzeba, dlatego wspólnie zdecydowaliśmy, że wszystkie środki, jakie uda nam się wygospodarować, przeznaczone będą na materiały budowlane.
WSZYSCY CI PAŃSTWO, KTÓRZY ZECHCIELIBY I MOGLIBY OFIAROWAĆ POMOC BARDZO PROSZĘ O KONTAKT ze mną (Agnieszka Proch) 691-590-499 udzielę wszystkich niezbędnych informacji.
Być może ktoś z Państwa ma w swoim otoczeniu, pośród swych znajomych, właścicieli firm budowlanych, którzy również mogliby swą pomoc ofiarować… Każda pomoc jest w tym przypadku bezcenna i bardzo potrzebna.
Booo my przecież wiemy!… DOBRO POWRACA!!!

Dla tych z Państwa, którzy mogą wesprzeć finansowo rodzinę, a zebrane środki zostaną wykorzystane na zakup materiałów do remontu zostanie udostępnione konto do wpłat.

Wymiana całej instalacji elektrycznej będzie wiązać się ze skuwaniem ścian i wymianą przewodów elektrycznych. Rodzina będzie potrzebować materiały budowlane takie jak gips, cement czy też przewody elektryczne. Potrzebni będą też chętni fachowcy do pomocy przy odbudowie domu.

Dla tych, którzy mogą wesprzeć rodzinę finansowo prosimy o wysyłanie wpłat na podane konto:
AGNIESZKA PROCH
WIERZCHOCIN 33
64-510 WRONKI
Bs Wronki
86 8961 0002 0000 0003 4959 0004
W tytule należy wpisać POMOC!

Wszystkie wpłaty będą udokumentowane OFICJALNIE podawane na koniec każdego miesiąca. Darczyńcy, którzy z własnej woli chcą pozostać anonimowi będą podawani jako anonimy.

Oto jak wygląda dom po wtargnięciu ognia:

Zdjęcia – Agnieszka Proch

Przeczytaj też:Pożar domu mieszkalnego w Wierzchocinie.

2016-04-09