Zespół HOPE na Dniach Wronek

Znamy kolejnego artystę, który zagra koncert podczas tegorocznych Dni Wronek. Będzie to zespół HOPE z wronczaninem w składzie, który wystąpi jako support przed zespołem LemOn.

HOPE, założony w 2006 roku, to jeden z najpopularniejszych zespołów nurtu nu metal/rapcore w Polsce. Utalentowany, zwiariowany skład, dynamiczne występy połączone z charyzmą wokalistów („Kroto” i „Zima”) łączą fanów metalu i hip hopu. Styl muzyczny, który prezentują stanowi mieszankę rozmaitych gatunków, w tym rapu i growlingu, urozmaiconego mocnym gitarowym brzmieniem oraz tak charakterystycznym przede wszystkim dla kultury hip hopu – scratchingiem.

HOPE ma na koncie mini-album „When the Patience Ends” z 2007 r., EP-kę „Join tha Gang” oraz wydany jesienią 2014 r. nakładem Fonografiki album „da best of”, który powstawał pod okiem Andrzeja Puczyńskiego.  W 2012 roku wystąpili na dużej scenie XVIII Przystanku Woodstock, a w 2013 na małej scenie XIX Przystanku Woodstock. Rok później wraz z Liroyem wystąpili na Polsat Sopot Festival, gdzie raper wykonał swoje największe hity lat 90′ w aranżacji HOPE.

W ubiegłym roku zagrali jako pierwszy polski zespół supportujący Limp Bizkit w Hali Wisły w Krakowie. Występowali również u boku takich ekip jak Hunter, Kult, Coma, Vavamuffin, Pneuma, My Riot, Turbo, Jelonek, Grubson. Do ich dokonań należy dodać zajęcie drugiego miejsca w 10. edycji talent show „Must Be the Music”. We Wronkach występowali już nie raz. Tym razem jednak będziemy mogli ich usłyszeć z dużej sceny podczas święta naszego miasta. Już teraz zapraszamy na ten energetyczny koncert.

 

post na fb-HOPE