Wystawa kweczów we Wronieckim Muzeum

Szykuje się niecodzienna wystawa poświęcona pewnemu instrumentowi, który w żargonie kaszubskim oznacza kwecz lub kaloryfer. Z ciekawostek dodam, że w 2015 r. na tym instrumencie zagrało aż 346 osób. Akordeon – to właśnie jemu zostanie poświęcona wystawa.

Licząc, że rok 2015 miał 365 dni, a na akordeonie zagrało aż 346 osób to brakuje nam 19 osób, żeby codziennie przez cały rok ktoś na nim grał.

W piątek 1 kwietnia, o godz.18:00, w Muzeum Ziemi Wronieckiej rozpocznie się ta niecodzienna wystawa. Najciekawszym punktem wystawy będzie koncert Pawła Nowaka, który jest właścicielem wszystkich eksponatów. Wystawa akordeonowa potrwa do 20 maja 2016 roku.

Wstęp wolny!

Paweł Nowak – akordeonista (gra w ośmiu formacjach, tworzących różną muzykę) i kolekcjoner; pomysłodawca utworzenia Muzeum Akordeonu w Kościerzynie (jedyne takie Muzeum w Polsce, otwarte w 2010 r. jako oddział Muzeum Ziemi Kościerskiej) oraz Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Pedagog, kompozytor, aranżer; nauczyciel akordeonu w bytowskiej filii Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Słupsku.

wystawa

2016-03-30