IV Przegląd Teatrzyków Dziecięcych BAŚNIOGRÓD

Niezwykłe postaci z bajek i baśni zagoszczą w sali kinoteatru w połowie kwietnia. To właśnie tam odbędzie się czwarta edycja Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych BAŚNIOGRÓD, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Nowej Wsi oraz WOK. Sala kinoteatru specjalnie na tę okazję zmieni się nie do poznania.

Przegląd teatrzyków odbędzie się w dniach 13 i 14 kwietnia 2016 r., od godz. 9:00, wstęp wolny.
Baśniogród tradycyjnie otworzy wspólny śpiew hymnu przeglądu – piosenka z “Akademii Pana Kleksa” pt. „Witajcie w naszej bajce”. W tym roku obejrzymy aż 11 przedstawień teatralnych w ciągu dwóch dni.

W 2014 r. przegląd przyjął nazwę BAŚNIOGRÓD pierwotna jego nazwa to „Dzieci Dzieciom”. Nazwę wyłoniono w szkolnym konkursie, w którym udział wzięli uczniowie klas III do VI. Twórcą nowej nazwy była Joanna Szablewska, uczennica klasy VI, natomiast plakat, który informował o inicjatywie, został zaprojektowany przez Mateusza Solarskiego, wówczas ucznia klasy III B.

Swoją obecność na występach zapowiedzieli: Prywatne Przyzakładowe Przedszkole AMICA KIDS, Szkoła Podstawowa im. Agnieszki Bartol w Chojnie, Przedszkole „Przyjaciół Książki” w Sierakowie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka we Wronkach, Przedszkole nr 1 „Bajkowy Świat” we Wronkach, Prywatne Przedszkole MALI ODKRYWCY we Wronkach, Zespół Szkół w Ostrorogu, Przedszkole nr 2 we Wronkach, Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa w Biezdrowie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego we Wronkach, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Nowej Wsi.

Wszyscy uczestnicy otrzymają gratulacje, podziękowania za wspólną zabawę oraz nagrody. Na najmniejszych mieszkańców naszego miasta czeka moc artystycznych wrażeń!

Baśniogród

Zapraszamy też do przeczytania: Teatralne Wronki oraz„Teatr rozwija pod każdym względem” – rozmowa z Anną Sarbak

2016-03-30