Uratowali życie kobiecie

Ratownicy z Wronek i Poznania zdołali przywrócić czynności życiowe mieszkańce Wronek, u której doszło do zatrzymania krążenia. Kobieta została przetransportowana do szpitala.

Pierwszą próbę resuscytacji podjęli domownicy jednego z budynków mieszkalnych przy ulicy Radosnej. Następnie na miejsce przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego z wronieckiego pogotowia ratunkowego, który kontynuował próby przywrócenia czynności krążeniowo-oddechowych.

Dzięki szybkiej akcji resuscytacyjnej, podjęto decyzję o transporcie poszkodowanej za pomocą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Na miejsce, oprócz śmigłowca, skierowano strażaków z Wronek. Jeden zastęp miał za zadanie zabezpieczyć miejsce lądowania, a drugi pomóc ratownikom medycznym w przywracaniu czynności życiowych.

Śmigłowiec wylądował na łące przy ulicy Granicznej, oddalonej o kilkaset metrów od miejsca akcji. Lekarz wraz z ratownikiem z pokładu śmigłowca dostali się do pacjenta dzięki wozowi OSP Wronki. Stan zdrowia kobiety stopniowo się poprawiał, aż lekarz podjął decyzję o ewakuowaniu jej do śmigłowca.

Mieszkanka Wronek w ciężkim stanie została przetransportowana drogą lotniczą do szpitala w Poznaniu.

fot. Rafał Domaciuk / OSP Wronki