Dzień dobry Wronki!

Dotrwaliśmy do połowy następnego już tygodnia, a dokładnie szóstego tygodnia 2016 roku. Już coraz wyraźniej widać na horyzoncie weekend i wszystko zaczyna się pomału toczyć z górki.

Dzień przywitał nas słoneczną pogodą i będziemy się nią mogli nacieszyć aż do zachodu, czyli do godziny 16.42. W międzyczasie jednak może nawet pokropić. Temperatura powietrza osiągnie dziś maksymalnie 6ºC, ale nie dajcie się zwieść, to jeszcze nie wiosna. Być może ktoś jeszcze nie zauważył, bo nie miał okazji opuścić swoich czterech kątów przez ostatnie dwa dni, ale wiatr w porywach urywa uszy, dlatego też temperatura odczuwalna spadnie w okolice zera. Jeśli jednak odpowiednio się przyodziejecie, to warto się skusić na choćby krótki spacer. Nie zaszkodzi popracować nad kondycją przed jutrzejszym szaleństwem. Być może będziemy mogli zjeść dzięki temu jednego pączka więcej. Niektórzy nie mogą się doczekać i już dziś biorą się za smażenie. Zapach pączków będzie roznosił się po Wierzchocinie, gdzie od godziny 17.00 na świetlicy rozpocznie się Tłustoczwartkowa wigilia. Jest okazja, aby podpatrzeć jak wygląda cały proces i jutro w domu zaskoczyć wszystkich własnym wypiekiem. Jak powszechnie wiadomo, słuchanie muzyki podczas jedzenia pozytywnie działa na nasz mózg, dzięki czemu możemy zjeść więcej. Jest też taki gatunek muzyki, przy którym nie tylko można więcej zjeść, ale też i wypić. A raczej przede wszystkim wypić i to nie można, a nawet trzeba. Dokładnie dwadzieścia lat temu telewizja Polsat nadała pierwszy odcinek programu Disco Polo Live. Puszka się otworzyła i świat oszalał, od tego czasu już nic nie było takie samo. Nagle kapele weselne z remiz strażackich zaczęły trafiać na pierwsze strony gazet, a w sercach narzeczonych wybuchało pragnienie, aby to właśnie oni zagrali na ich weselu.

Z racji trwającego jeszcze karnawału, niektórzy z nas mogą doświadczać gardłowych problemów. A to zedrze się gardło próbując przekrzyczeć kapelę, śpiewającą o Bożence lub o Jolce, a to zbyt pochopnie popije się zimnym napojem z otwartej chwilę wcześniej zmrożonej butelczyny. Jeśli zawiodą Was domowe sposoby jak i pastylki od pana z apteki, zawsze możecie się zwróci o pomoc do patrona od chorób gardeł, czyli św. Błażeja. Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że na pewno nie zaszkodzi. Oprócz Błażeja swoje imieniny obchodzą dziś także Oskar i Telimena. Wszystkiego najlepszego i do przeczytania.

kartka_z_kalendarza_03_02