Dzień dobry Wronki!

Dzień dobry, dziś Ostatki, czyli „po naszymu” Podkoziołek. Żeby nie marnować cennego karnawałowego czasu, będzie krótko i trochę rocznicowo.

Słońce wzeszło nad naszą gminą o godzinie 7.24, zajdzie zaś o 16.54. Po przeliczeniu wszystkiego na liczydle wychodzi, że to już 9 i pół godziny. Mam nadzieję, że młodzież wie, co to liczydło. Tak czy siak sprawdźcie, czy potrafilibyście dzisiaj cokolwiek na nim obliczyć. Zajrzyjcie chociażby TUTAJ. I co? Hardcore nie? Ale miało być krótko, więc wracamy do teraźniejszości. Temperatura i pogoda podobna do poniedziałkowej. Na początku dnia trochę więcej słońca, pod jego koniec trochę więcej chmur. Tak więc o mrozie i stałej pogodzie trudno mówić. Miejmy jednak nadzieję, że młócka* w tym roku się rolnikom uda.

Jeśli myślisz, że Ciebie to nie dotyczy, to pomyśl sobie o przepysznej pizzy, którą możesz sobie dziś wszamać z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy. Możecie zaszaleć i zrobić sobie taką w domu lub tradycyjnie zamówić w/z lokalu. Numery telefonów znajdziecie TUTAJ. Cyrylom i Apoloniom oraz innym solenizantom życzymy wszystkiego naj z okazji imienin.

No to „krótko” już było, a teraz „trochę rocznicowo”. Dokładnie rok temu na stronach portalu mojeWronki.pl pojawił się pierwszy komiks z cyklu Śmichy-Chichy.  Możecie go zobaczyć klikając TUTAJ. Z racji czającej się już za rogiem i za progiem środy popielcowej, przypominamy również te ŚMICHY-CHICHY. Niestety ta druga historia wciąż bywa aktualna. Życzymy wam świeżego powietrza, smacznej pizzy, hucznego Podkoziołka i udanego dnia. Do przeczytania.

kartka_z_kalendarza_09.02

młócka* – wyłuskiwanie ziarna z kłosów, strąków itp. za pomocą cepów* lub maszyn;
cep* – prymitywne narzędzie do młócenia zboża;